ISDMR Hisse - İskenderun Demir Çelik A.Ş.

₺35,36

Güncel Fiyat

₺28.443.461,08

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.04 (-0.11%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ISDMR Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺35,36

Satış

₺35,36

Günlük Değişim %

-0,11%
Günlük Hacim (TL) ₺28.443.461,08
Taban ₺31,86

Haftalık En Yüksek

₺39,00

Aylık En Yüksek

₺40,04
F/K 10,49

Piyasa Değeri

₺102.544.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

5,41%
Volatilite 1,19%

Açılış Fiyatı

₺35,40

Alış

₺35,34

Günlük Değişim (TL)

₺-0,04
Tavan ₺38,94

Haftalık En Düşük

₺35,12

Aylık En Düşük

₺35,12
PD/DD 1,05

Sermaye

₺2.900.000.000,00
Net Kâr ₺9.770.938.000,00

ISDMR - Şirket Hakkında

ISDMR şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ISDMR ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MESUT KEYFLİ

Kuruluş Tarihi

12/11/1968

Halka Arz Tarihi

. .

Sektör

Her tip, nitelik ve boyutta demir ve çelik hadde ürünleri, alaşımlı veya saf demir, çelik ve pik dökümleri,

Çalışan Sayısı

4667

Adres

Karşı Mahalle Şehit Yüzbaşı Ali Oğuz Bulvarı No:1 Payas / Hatay

Merkez

TR

ISDMR Ortaklık Yapısı

Missing Image

İskenderun Demir Çelik A.Ş.

OYAK Maden Metalurji şirketlerinden biri olarak kurulan İskenderun Demir Çelik Anonim Şirketi (A.Ş.) demir ve çelik üretimi alanında faaliyet gösteriyor. Şirketin Türkiye’nin uzun ürün üretim kapasitesine, en büyük demir ve çelik fabrikasına sahip olduğu biliniyor. İskenderun Demir Çelik A.Ş. faaliyetlerini İskenderun’a 17 kilometre uzaklıkta yer alan Payas (Yakacık) yöresinde sürdürüyor. İskenderun Demir Çelik A.Ş. dev üretim tesislerinde demir ve çelik sektöründeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İskenderun Demir Çelik Hakkında:

İskenderun Demir Çelik A.Ş. 3 Ekim 1970 tarihinde kurulmuştur. Şirket, OYAK Maden Metalurji’ye ait şirketler arasında yer almaktadır. İskenderun Demir Çelik A.Ş. Türkiye’de kurulan üçüncü demir ve çelik fabrikası olarak büyük bir öneme sahiptir. Bunun yanı sıra şirket uzun ürün üretim kapasitesi sayesinde Türkiye’nin en büyük demir ve çelik fabrikaları arasında yer almaktadır.

İskenderun Demir Çelik A.Ş. 1975 senesinde yılda 1,1 milyon ton çelik blum üretim kapasitesi bulunan işletmesinde hizmet vermiştir. 1985 senesinden itibaren İskenderun Demir Çelik A.Ş.’nin üretim kapasitesi yılda 2,2 milyon ton üretime ulaşmıştır. İskenderun Demir Çelik A.Ş. uluslararası kalite standartlarında pik, blum, kütük, inşaat çelikleri gibi uzun ürün üretilmesi amacıyla kurulmuştur. Bu nedenle de şirkette kok, sinter, yüksek fırın, çelikhane, sürekli döküm ve sıcak haddeleme prosesleriyle üretim yapılmaktadır.

Kurulduğu günden bugüne her daim kaliteli ürünler üreten ve istikrarlı bir büyüme elde eden İskenderun Demir Çelik A.Ş.’nin ürünleri günümüzde sadece Türkiye ile sınırlı kalmamaktadır. Şirket, ürünlerini dünyanın pek çok ülkesine ihraç etmektedir.

İskenderun Demir Çelik A.Ş. 2008 senesi itibarıyla yassı ürün üretimine de başlamıştır. Yassı ürün üretimi Türkiye çelik sektörünün gelişimi açısından hayati önem taşımaktadır. İskenderun Demir Çelik A.Ş. Türkiye’nin yassı ürün üretim kapasitesinin artırılmasında büyük bir hizmet sunmaktadır. Bu kapsamda İskenderun Demir Çelik A.Ş. tesislerinde kütük, kangal, sıcak rulo ve slab da üretilmektedir.

İskenderun Demir Çelik A.Ş. 28 Mart 2016 tarihinde halka arz olmuştur. İskenderun Demir Çelik A.Ş. hisseleri ISDMR hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST) endekslerinde işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ISDMR hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ISDMR yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ISKENDERUN DEMIR ve CELIK A.S. hissesi alabilirsin.
ISDMR yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.