ENERY Hisse - Enerya Enerji A.Ş.

₺181,80

Güncel Fiyat

₺22.125.441,50

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.4 (-0.22%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ENERY Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺181,80

Satış

₺181,90

Günlük Değişim %

-0,22%
Günlük Hacim (TL) ₺22.125.441,50
Taban ₺164,00

Haftalık En Yüksek

₺191,80

Aylık En Yüksek

₺199,30
F/K 7,54

Piyasa Değeri

₺26.361.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

11,14%
Volatilite 1,48%

Açılış Fiyatı

₺182,30

Alış

₺181,80

Günlük Değişim (TL)

₺-0,40
Tavan ₺200,40

Haftalık En Düşük

₺181,00

Aylık En Düşük

₺176,40
PD/DD 1,39

Sermaye

₺145.000.000,00
Net Kâr ₺3.494.539.413,00

ENERY - Şirket Hakkında

ENERY şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ENERY ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Kasım Kahraman

Kuruluş Tarihi

18/08/2006

Halka Arz Tarihi

16.08.2023

Sektör

ANA ŞEBEKE ÜZERİNDEN GAZ YAKITLARIN DAĞITIMI (HER ÇEŞİT GAZLI YAKITIN, ANA BORU SİSTEMİYLE DAĞITIMI VE TEDARİKİ

Çalışan Sayısı

998

Adres

İçerenköy Mah. Yeşilvadi Sok. No:3/4 Ataşehir/İSTANBUL

Merkez

TR

ENERY Ortaklık Yapısı

Missing Image

Enerya Enerji A.Ş.

Enerya Enerji Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye’nin enerji sektöründeki güçlü varlığını 20 yıldır sürdürüyor. Bu süre zarfında doğal gaz dağıtımında ikinci en büyük özel şirket olmanın ötesine geçerek müşteri memnuniyetiyle de sektörde öncü konuma yükselmeyi başarıyor. Sosyal sorumluluk projelerine katkısıyla da bilinen Enerya Enerji, toplumun daha iyi bir geleceğe ulaşmasına katkı sağlayan önemli bir güç olarak da adından söz ettiriyor.

Enerya Enerji Hakkında:

STFA Yatırım Holding tarafından 2003 yılında İstanbul’da kurulan Enerya Enerji A.Ş., Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş. bünyesi altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Ahlatcı Holding altından finansa, enerjiden gayrimenkul sektörüne birçok sektörde toplamda 42 şirketiyle hizmet vermektedir. Bu şirketlerden biri olan Enerya Enerji A.Ş. 2020 yılından bu yana Kasım Kahraman genel müdürlüğünde yönetilmektedir.

Geniş bir hizmet yelpazesi sunan Enerya Enerji, doğal gaz dağıtımı konusundaki uzmanlığıyla Türkiye’nin enerji sektöründe önemli bir konumda yer almaktadır. Türkiye’nin dört bir yanına yayılan doğal gaz altyapısı, Enerya Enerji’nin hizmet ağıyla şekillenmektedir. 1 milyon 800 binden fazla aboneye hizmet veren şirketin, Türkiye’nin 10 farklı şehrinde doğal gaz dağıtım lisansı bulunmaktadır. Böylece Enerya Enerji, Türkiye’nin enerji ihtiyacına büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.

Enerya Enerji’nin dağıtım lisansına sahip olduğu şehirler arasında Denizli, Aydın, Antalya, Erzincan, Konya, Niğde, Nevşehir, Karaman ve Aksaray yer almaktadır. Enerya Enerji doğal gaz dağıtımının yanında elektrik ticareti, doğal gaz ticareti ve yenilenebilir enerji alanlarında da faaliyetlerine devam etmektedir. Şirketin elektrik hizmeti tüm Türkiye’yi kapsamaktadır.

Enerya Enerji 16 Ağustos 2023 tarihinde 88,76 TL fiyatla halka arz olmuştur. Halka arzın büyüklüğü 3,4 milyar TL ve açıklık oranı yüzde 26,9 olarak açıklanmıştır. Enerya hisse kodu ENRYA olarak belirlenmiş olup Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Enerya Enerji BİST Ulusal Tüm, BİST İstanbul ve BİST Halka Arz endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ENERY hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ENERY yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ENERYA ENERJI A.S. hissesi alabilirsin.
ENERY yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.