CONSE Hisse - Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş.

₺5,93

Güncel Fiyat

₺11.353.551,43

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.08 (1.37%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

CONSE Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺5,93

Satış

₺5,93

Günlük Değişim %

1,37%
Günlük Hacim (TL) ₺11.353.551,43
Taban ₺5,34

Haftalık En Yüksek

₺5,93

Aylık En Yüksek

₺6,28
F/K 139,63

Piyasa Değeri

₺2.286.015.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,63%
Volatilite 3,08%

Açılış Fiyatı

₺5,90

Alış

₺5,92

Günlük Değişim (TL)

₺0,08
Tavan ₺6,52

Haftalık En Düşük

₺5,65

Aylık En Düşük

₺5,46
PD/DD 2,15

Sermaye

₺385.500.000,00
Net Kâr ₺16.371.460,00

CONSE - Şirket Hakkında

CONSE şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. CONSE ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ATAY ARPACIOĞULLARI

Kuruluş Tarihi

22/08/2014

Halka Arz Tarihi

20.04.2022

Çalışan Sayısı

271

Adres

ESENTEPE MAHALLESİ BÜYÜKDERE CADDESİ 193 APT BLOK NO: 193 İÇ KAPI NO: 2 34394 ŞİŞLİ/İSTANBUL

Merkez

TR

CONSE Ortaklık Yapısı

Missing Image

Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş.

Yenilenebilir enerji kapsamında biyokütle ve güneş santralleri yatırımlarıyla Türkiye’deki enerji sektöründe lider konumda bulunan Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri Anonim Şirketi (A.Ş.), 2014 yılında Global Yatırım Holding iştiraki olarak kurulduğu günden bu yana yap-işlet iş modeliyle çalışmalarını sürdürüyor. 

Consus Enerji Hakkında:

Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş. kojenerasyon, trijenerasyon ve güneş çalışmalarıyla dağıtık enerji tesislerini yap-işlet modeliyle hayata geçirmektedir. Yalnızca kurulduğu bölgede değil, tüm Türkiye’de yenilenebilir enerji ihtiyaçlarına karşılık vermektedir.

Şirket, 2014 yılında Global Yatırım Holding Anonim Şirketi iştiraki olarak hayata geçmiştir ve şirketin yönetim kurulu başkanı 2023 yılı itibarıyla Ayşegül Bensel’dir. Şirketin merkezi Şişli/İstanbul olmakla beraber, santraller ülkenin farklı yerlerine konumlandırılmıştır.

Consus Enerji, biyokütle anlamında toplam 29,2 MW’lık kurulu santralle hizmet vermektedir. Santrallerin 12 MW’lık kısmı Aydın’da, 12 MW’lık kısmı Mardin’de ve 5,2 MW’lık kısmı Şanlıurfa’da yer almaktadır. Üç farklı tesis de yenilenebilir enerji kaynaklarını destekleme mekanizması kapsamına dahil edilmiştir.

Şirket, Mardin’de ilk güneş enerjisi santralini 10,8 MWp kurulu güçle 2019 yılında faaliyete açmıştır ve 10 yıl boyunca enerji satışına devam edecektir. Aynı zamanda şirket, yenilenebilir enerjiyi destelemek adına biyokütle santrallerine güneş enerjisiyle katkı sağlamayı planlamaktadır. Bu yöntemle maliyet anlamında da tasarruf etmek istenmektedir.

Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş., dağıtık enerji anlamında da sektöre öncülük etmektedir. Türkiye’de toplam sekiz farklı noktada hizmet veren şirket 54,1 MW kurulu güce sahiptir. Şirket kojenerasyon, trijenerasyon ve güneş santrallerini üretmekle kalmayıp aynı zamanda işletmektedir. Böylece enerji dağıtımı sorunsuz bir şekilde yapılmakta ve maliyetler düşürülmektedir.

Şirket, 14-15 Nisan 2022 tarihlerinde halka arz edilmiştir ve başlangıç fiyatı pay başına 4,5 TL olarak belirlenmiştir. Consus Enerji, Borsa İstanbul (BİST)’da CONSE hisse koduyla işlem görmektedir. Şirketin dahil olduğu borsa endeksleri BIST Elektrik, BIST İstanbul, BIST Katılım 100, BIST Yıldız, BIST Tüm, BIST Kurumsal Yönetim, BIST Tüm-100, BIST Katılım Tüm, BIST Halka Arz ve BIST Hizmetler’dir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl CONSE hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına CONSE yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca CONSUS ENERJI ISLETMECILIGI VE HIZMETLERI A.S. hissesi alabilirsin.
CONSE yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.