ACSEL Hisse - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺153,40

Güncel Fiyat

₺23.088.690,40

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-9.2 (-5.66%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ACSEL Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺153,40

Satış

₺153,70

Günlük Değişim %

-5,66%
Günlük Hacim (TL) ₺23.088.690,40
Taban ₺146,40

Haftalık En Yüksek

₺166,00

Aylık En Yüksek

₺173,00
F/K 17,42

Piyasa Değeri

₺1.644.708.780,00

Yabancı Oranı (%)

0,40%
Volatilite 5,97%

Açılış Fiyatı

₺162,10

Alış

₺153,30

Günlük Değişim (TL)

₺-9,20
Tavan ₺178,80

Haftalık En Düşük

₺152,40

Aylık En Düşük

₺140,10
PD/DD 6,91

Sermaye

₺10.721.700,00
Net Kâr ₺94.434.836,00

ACSEL - Şirket Hakkında

ACSEL şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ACSEL ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Zafer Karagöl

Kuruluş Tarihi

06/04/1973

Halka Arz Tarihi

. .

Sektör

Selüloz ve Selüloz Türevlerinin Üretimi ve Ticareti

Çalışan Sayısı

88

Adres

Aşağı Mah. Acıselsan Caddesi No:25 Acıpayam Denizli

Merkez

TR

ACSEL Ortaklık Yapısı

Missing Image

Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), 1973 yılında Denizli Acıpayam'da kuruluyor. Kurulduğu yıldan bu yana hizmetlerine devam eden ve sektörün öncülerinden biri olmayı başaran Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş., yenilikçi ve teknolojik stratejileri çalışmalarına dahil ediyor. Şirket deterjan, gıda, tutkal, sondaj, ecza ve kozmetik, tekstil ve boya gibi alanlarda kullanılan CMC adlı maddenin üretimini gerçekleştiriyor. Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş., gerçekleştirdiği çalışmalar sayesinde pek çok farklı sektördeki üretim faaliyetlerine destek oluyor.

Acıselsan Hakkında

Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş., üretimini gerçekleştirdiği CMC ile çok sayıda sektöre destek vermektedir. Türkiye merkezli bir şirket olan Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş., günümüzde pek çok farklı alanda faaliyet göstermekte ve faaliyet kapsamını her geçen gün genişletmektedir. Şirket, bugün 153 bin 770 metrekare sanayi alanı üzerine tesis edilen 8 bin 843 metrekare kapalı alanda üretimlerini gerçekleştirmektedir.

1973 yılında Denizli, Acıpayam'da bölge halkı tarafından kurulan ve 1974 yılında bugünkü ünvanına kavuşan Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş, Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. ve Vakıflar Bankası A.Ş. ortaklığına geçmiştir. 2010 yılından sonra sahip olunan yüzde 76,8 oranındaki payın Özelleştirme İdaresi Başkanlığına devri gerçekleşmiştir. 

Şirket, 6 Temmuz 2012 tarihinde 22,13 TL fiyatla halka arz olmuştur. 602,000 lot paya sahip olduğu bilinmektedir ve halka arzın gerçekleştiği yıllarda aracı kurum olarak Eti Yatırım A.Ş. tercih edilmiştir. Şirketin yüzde 47,3 oranındaki payı 2018 yılında Verusa Holding A.Ş.’ye devredilmiştir. 

Şirketin Borsa İstanbul (BİST) için ilk işlem tarihi 6 Temmuz 2012 olmuştur. Acıselsan  hisseleri, günümüzde ACSEL hisse koduyla Ana Pazar’da işlem görmektedir. Şirketin dahil olduğu endeksler arasında AKBYS, XBANA, XKOBI, XKTUM, XSDNZ, XTMTU, XTUMY, XUTUM ve XUSIN gibi endeksler yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ACSEL hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ACSEL yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ACISELSAN ACIPAYAM SELULOZ SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
ACSEL yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.