Blog

Midas, Sifted’ın “İzlenmesi Gereken 10 Türk Startup” Listesinde Yer Aldı

August 25, 2021
Midas, Sifted’ın “İzlenmesi Gereken 10 Türk Startup” Listesinde Yer Aldı

Midas; Avrupalı girişimler hakkında haberler ve derinlemesine analizler sunan, Financial Times destekli “Sifted”ın Türkiye’de izlenmesi gereken startup’lar listesinde!

🎤Hakkımızda Ne Konuşuluyor?

Sifted, Türkiye’de faaliyet gösteren dört girişim sermayesi yatırımcısını, ülkenin gelecek vadeden girişimleriyle ilgili fikirlerini dinlemek için yakaladı.

Girişim Sermayesi Portföy Oluşturucusu ve Yöneticisi Cem Mimaroğlu, Midas’ı şu sözlerle anlattı:

Türkiye’nin Robinhood’u olmaya aday Midas, dünyaca ünlü hisseleri komisyonsuz alıp satabileceğiniz dijital bir uygulama. İki yılı aşkın bir süredir konseptin çevresini harika bir altyapı ve ekip ile ören şirket, süreci baştan sonra Türkiye’ye uygun özelliklerle tasarlayarak yönetti.

Midas’ın CEO’su Egem Eraslan tanıdığım en süreç odaklı ve azimli insanlardan biri! Kendisi, tasarım süreçlerinin ve uzun vadeli düşünmenin oldukça zor olduğu bir ülkede adeta parlıyor. İşlevler arası hareketlilik ve ardından gerekli işlevi devredecek en iyi kaynağı bulma konusunda da üstün bir yeteneğe sahip.

Ayrıca Türkiye’nin en büyük bankalarından Denizbank tarafından desteklenmiş olan şirket, kurumsal ve küresel girişim sermayeleri tarafından yönetilen ikinci yatırım turunu bitirmenin eşiğinde.”

👀Nasıl Etkiledi? 
Henüz herhangi bir borsada listelenmeyen Midas hisseleri bu haberin ardından değişim göstermezken, Midaslılar arasında yayılan haber sabah seansını %100 mutluluk artışı ile kapatmalarını sağladı! 🚀

Kaynak: 10 Turkish startups to watch, according to VCs

Benzer İçerikler