Blog

$1M Tohum Yatırımımız.

August 3, 2021
$1M Tohum Yatırımımız.

Midas yolcuğulu bir soruyla başladı. Yatırım dünyasında neden bu kadar eşitsizlik var? Eğer yatırım yapmak isteyen sıradan bir kişiyseniz, size sunulan yatırım imkanları ve bilgiler çok kısıtlı. İnternetin ve bilginin bu kadar yaygın olduğu bir dönemde, yatırıma erişimin bu kadar kısıtlı olması doğal değil. Varlıklı bir yatırımcıysanız ise durum çok farklı. Herkesten daha verimli yatırımlar yapabilmeniz için gerekli tüm bilgilere ve platformlara sahipsiniz.

Bu problemi çözebilmek için çıktığımız yolda büyük bir dönüm noktasını geçmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Midas, DenizBank’ın girişim sermayesi fonu Deniz Ventures’dan 1 Milyon Dolar tohum yatırımı aldı. DenizBank’ın Midas takımına yatırımcı olarak katılmasından duyduğumuz heyecanı sizinle de paylaşmak istiyoruz. Türkiye’nin köklü bankalarından olan Denizbank, tecrübesi ve bilgisiyle yolumuza ışık tutacak, misyonumuzu gerçekleştirmemize destek olacaktır.

Teknoloji, dünya etrafında sermaye piyasalarının işleyişini demokratikleştirmeye devam ediyor. Midas, özgür yatırım misyonuyla çıktığı yolda sermaye piyasalarına katılacak yeni jenerasyonun yatırım uygulamasını inşa etti. Demokratik, şeffaf, adil ve yenilikçi.

Sektörün içinde bulunduğu statükoyu ve eşitsizlik problemini yenebilmeyi hedefliyoruz. Henüz piyasaya çıkmadan 35.000 yatırımcının bunu beklediğini görmek bize başarabileceğimizi gösteriyor.

Henüz yeni başlıyoruz. Aldığımız bu tohum yatırım ile tüm kullanıcılarımıza en iyi yatırım deneyimini sunmak için çalışacağız. Bu serüvende bizi destekleyen herkese teşekkür ederiz.

Hep ileriye,

Midas Takımı

Benzer İçerikler