BIST Şirket Haberleri

SPK, ALFAS, GEDZA ve PSGYO’nun Sermaye Artırım Başvurusu Onayladı!

August 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
SPK, ALFAS, GEDZA ve PSGYO’nun Sermaye Artırım Başvurusu Onayladı!

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 3 şirketin bedelsiz sermaye artırım başvurusunu onayladı.

SPK bu haftaki bülteninde; Alfa Solar Enerji (ALFAS)’nin 700%, Gediz Ambalaj (GEDZA)’ın 100% ve Pasifik GYO (PSGYO)’nun 54,1%’lik bedelsiz sermaye artırım başvurusunun onay sürecinin tamamlandığını duyurdu.

SPK, ALFAS, GEDZA ve PSGYO'nun Sermaye Artırım Başvurusu Onayladı!

Alfa Solar Enerji, 46 milyon TL olan mevcut sermayesini 700% oranında bedelsiz sermaye artışı ile 368 milyon TL’ye yükseltecek.

Gediz Ambalaj, 23,32 milyon TL olan mevcut sermayesini 100% oranında bedelsiz sermaye artışı ile 46,65 milyon TL’ye yükseltecek.

Pasifik GYO, 1,06 milyar TL olan mevcut sermayesini 54,1% oranında bedelsiz sermaye artışı ile 1,64 milyar TL’ye yükseltecek.

SPK, ALFAS, GEDZA ve PSGYO'nun Sermaye Artırım Başvurusu Onayladı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: SPK