BIST Şirket Haberleri

SPK, 4 Şirketin Sermaye Artırım Başvurusu Onayladı!

Temmuz 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
SPK, 4 Şirketin Sermaye Artırım Başvurusu Onayladı!

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) bir şirketin bedelli, üç şirketin bedelsiz sermaye artırım başvurusunu onayladı.

SPK bu haftaki bülteninde; Formet Metal (FORMT)’in 100% bedelli, QUA Granite (QUAGR)’nin 1000%, Europap Tezol Kağıt (TEZOL)’ın 100% ve Tukaş Gıda (TUKAS)’ın 200%’lük bedelsiz sermaye artırım başvurusunun onay sürecinin tamamlandığını duyurdu.

SPK, 4 Şirketin Sermaye Artırım Başvurusu Onayladı!

Formet Metal, 269,06 milyon TL olan mevcut sermayesini 100% oranında bedelli sermaye artışı ile 538,13 milyon TL’ye yükseltecek.

Qua Granite, 240 milyon TL olan mevcut sermayesini 1000% oranında bedelsiz sermaye artışı ile 2,64 milyar TL’ye yükseltecek.

Europap Tezol Kağıt, 220 milyon TL olan mevcut sermayesini 100% oranında bedelsiz sermaye artışı ile 440 milyon TL’ye yükseltecek.

Tukaş Gıda, 490,77 milyon TL olan mevcut sermayesini 200% oranında bedelsiz sermaye artışı ile 1,47 milyar TL’ye yükseltecek.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: SPK