BIST Şirket Haberleri

SANKO, VKGYO ve HLGYO’nun Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Eylül 15, 2023 • 1 dakika okuma süresi
SANKO, VKGYO ve HLGYO’nun Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) üç şirketin bedelsiz sermaye artırım başvurusunu onayladı.

SPK bu haftaki bülteninde; Sanko Pazarlama (SANKO)’nın 42,86%, Vakıf GYO (VKGYO)’nun 71,76% ve Halk GYO (HLGYO)’ın 4,78%’lük bedelsiz sermaye artırım başvurusunun onay sürecinin tamamlandığını duyurdu.

SANKO, VKGYO ve HLGYO’nun Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Sanko Pazarlama (SANKO) 105 milyon TL olan mevcut sermayesini 42,86% oranında bedelsiz sermaye artışı ile 150 milyon TL’ye yükseltecek.

Vakıf GYO (VKGYO) 1,71 milyar TL olan mevcut sermayesini 71,76% oranında bedelsiz sermaye artışı ile 2,95 milyar TL’ye yükseltecek.

Halk GYO (HLGYO) 1,57 milyar TL olan mevcut sermayesini 4,78% oranında bedelsiz sermaye artışı ile 1,64 milyar TL’ye yükseltecek.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: SPK