SANKO Hisse - Sanko Pazarlama İthalat İhracat A.Ş.

₺24,86

Güncel Fiyat

₺10.655.907,14

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.5 (2.05%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SANKO Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺24,86

Satış

₺24,96

Günlük Değişim %

2,05%
Günlük Hacim (TL) ₺10.655.907,14
Taban ₺21,94

Haftalık En Yüksek

₺25,06

Aylık En Yüksek

₺31,38
F/K 10,33

Piyasa Değeri

₺3.729.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

5,43%
Volatilite 2,71%

Açılış Fiyatı

₺24,40

Alış

₺24,84

Günlük Değişim (TL)

₺0,50
Tavan ₺26,78

Haftalık En Düşük

₺23,60

Aylık En Düşük

₺23,60
PD/DD 2,21

Sermaye

₺150.000.000,00
Net Kâr ₺361.129.948,00

SANKO - Şirket Hakkında

SANKO şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SANKO ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

GÜRKAN TURAL

Kuruluş Tarihi

24/01/1992

Halka Arz Tarihi

28.09.2000

Sektör

Hertürlü zirai,sinai ve ticari,ham,yarımamul mal ve malzemelerin ihracatını, ithalatını, pazarlamasını, üretimini bizzat yapmak

Çalışan Sayısı

75

Adres

İbrahimli Mah. Sanko Sk. Sanko Holding Yönetim Binası Sitesi A Blok No : 12a Şehitkamil / Gaziantep

Merkez

TR

SANKO Ortaklık Yapısı

Missing Image

Sanko Pazarlama İthalat İhracat A.Ş.

30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Sanko Pazarlama İthalat İhracat Anonim Şirketi (A.Ş.), tekstil ürünleriyle ulusal ve uluslararası pazarda öne çıkıyor. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan şirket, yalnızca yurt içindeki değil yurt dışındaki tedarikçilerin de önde gelen tercihlerinden biri oluyor. İş ortakları ve müşterileriyle güvene dayalı bir bağ kuran Sanko Pazarlama İthalat İhracat A.Ş., finansal çıktılarıyla borsadaki yatırımcıların da ilgi odağında yer alıyor.

Sanko Pazarlama Hakkında:

24 Ocak 1992 tarihinde Sanko Grubu bünyesinde kurulan Sanko Pazarlama İthalat İhracat A.Ş., özellikle pamuk ipliği, dokuma, örme, boyalı ve baskılı kumaş üretiminde öne çıkmaktadır. Şirket, ismini kurucusu Sani Konukoğlu’nun adı ve soyadının kısaltmasından almaktadır. Sanko Pazarlama’nın İstanbul, İzmir, Gaziantep, Denizli ve Bursa gibi şehirlerde ofisleri bulunmaktadır.

Sanko Pazarlama İthalat İhracat A.Ş.’nin Sanko Tekstil ve Sanko Havlu gibi alt markaları mevcuttur. Şirket, Sanko Tekstil firmasıyla sürdürülebilir pamuklu tekstil, organik ve geri dönüştürülmüş elyaf üretiminde öne çıkmaktadır. Çeşitli sertifikalarla üretim kalitesini tescillemiş olan şirket, ürünlerindeki kaliteyi daha da artırmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Sanko Havlu markası ise yıllık 5 bin ton havlu ve bornoz kapasitesine sahip bir şirket olmasıyla iç ve dış piyasada dikkatleri üzerine çekmektedir.

Sanko Pazarlama İthalat İhracat A.Ş.’nin ürünlerinde kullandığı üstün kaliteli ve yenilikçi iplikler, Sanko Tesisleri bünyesinde ileri teknolojiler kullanılarak zengin tasarımlara dönüştürülmektedir. Şirket, bünyesindeki İplik ve Kumaş Boyahanesi ile yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerine istenen renk, tasarım ve kalitede ürünler hazırlamaktadır.

Sanko Pazarlama İthalat İhracat A.Ş., şirket bünyesindeki tekstil işletmelerinin Ar-Ge çalışmalarında da müşterilerine yönlendirici destek sunmaktadır. Şirketin yılları aşkın tecrübesi, üstün bilgi ve teknolojilerle birleştiğinde dünyanın dört bir yanındaki tüketicileri son derece memnun etmektedir.

Sanko Pazarlama İthalat İhracat A.Ş., 28 Eylül 2000 tarihinde halka arz olmuştur. SANKO hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem gören şirket, BİST Tüm-100, BİST Ana, BİST Ticaret, BİST Temettü, BİST Hizmetler ve BİST Bursa endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SANKO hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SANKO yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca SANKO PAZARLAMA ITHALAT IHRACAT A.S. hissesi alabilirsin.
SANKO yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.