VKGYO Hisse - Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

₺2,16

Güncel Fiyat

₺67.183.308,48

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.06 (-2.7%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

VKGYO Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺2,16

Satış

₺2,17

Günlük Değişim %

-2,70%
Günlük Hacim (TL) ₺67.183.308,48
Taban ₺2,00

Haftalık En Yüksek

₺2,28

Aylık En Yüksek

₺2,57
F/K 7,42

Piyasa Değeri

₺6.372.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

6,24%
Volatilite 4,05%

Açılış Fiyatı

₺2,23

Alış

₺2,16

Günlük Değişim (TL)

₺-0,06
Tavan ₺2,44

Haftalık En Düşük

₺2,12

Aylık En Düşük

₺2,07
PD/DD 0,53

Sermaye

₺2.950.000.000,00
Net Kâr ₺858.847.758,00

VKGYO - Şirket Hakkında

VKGYO şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. VKGYO ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ONUR İNCEHASAN

Kuruluş Tarihi

12/01/1996

Halka Arz Tarihi

24.12.1996

Sektör

Gayri menkule dayalı pörtföy yönetimi

Çalışan Sayısı

41

Adres

İnkılap Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:7A İç Kapı No:28 Ümraniye/ İSTANBUL

Merkez

TR

VKGYO Ortaklık Yapısı

Missing Image

Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

25 yılı aşkın süredir gayrimenkul faaliyetleri ve yatırımlarına yön veren Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye'nin ilk gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi ünvanına sahip. Türkiye’nin birçok şehrinde gayrimenkul projeleri geliştiren şirket, ofis binaları ağırlıklı olmak üzere çeşitli ticari binaların ve yaşam komplekslerinin kira sürecini yönetiyor. Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) ortaklığıyla hayat buluyor. Şirket, güvenilir ortaklık yapısının yanı sıra güçlü sermayesi, geniş portföyü ve yüksek piyasa değeriyle sektörde önemli bir yer tutuyor.

Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Hakkında:

12 Ocak 1996 tarihinde kurulan Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., İstanbul ve Ankara’nın yanı sıra günümüzde pek çok farklı şehirde gayrimenkul projeleri geliştirmektedir. Türkiye’nin büyük şehirlerinin yüzünü yeni nesil binalarla değiştiren ve şehirlere çok daha modern bir görünüm kazandıran şirket, gayrimenkul sektöründe büyük adımlar atmaktadır.

Ankara'da karma yaşamın merkezi olan Cubes Ankara, İstanbul Maltepe'de Tablo Adalar ve İstanbul Finans Merkezi içerisinde yer alan VakıfBank Genel Müdürlük Hizmet Binası ve Tesisleri, Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin sembol yapıları ve projeleri olarak öne çıkmaktadır. İstanbul ve Ankara’dan sonra şirket, İzmir’in Konak ilçesinde de aktif olarak faaliyet göstermektir. Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., projelerini sürdürülebilir kârlılık ve verimlilik prensibiyle geliştirmekte ve bu özelliğiyle kendi sektöründe kalıcı bir değer elde etmektedir.

Türkiye’nin ilk gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olarak hizmet vermeye devam eden Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin genel müdürlüğünü Onur İNCEHASAN üstlenmektedir. 2022 yıl sonu itibarıyla piyasa büyüklüğünü artıran şirketin 6,7 milyar TL seviyesinde bir değere sahip olduğu bilinmektedir. 

Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., yüzde 47,28 halka açıklık oranıyla 24 Aralık 1996 tarihinde halka arz olmuştur. VKGYO hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem gören şirket, pek çok yatırımcının odağında yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl VKGYO hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına VKGYO yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca VAKIF GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S. hissesi alabilirsin.
VKGYO yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.