ABD Borsası Notları

Piyasalara Nvidia Desteği! Güne Hareketli Başlayan Hisseler Neler?

Şubat 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Piyasalara Nvidia Desteği! Güne Hareketli Başlayan Hisseler Neler?

Nvidia’nın rekor bilançosu, yatırımcıların risk iştahını yukarı taşıdı. ABD hisse senedi endeksleri, Nvidia (NVDA) hisselerindeki yükselişin etkisiyle güne pozitif başlamaya hazırlanıyor. Yapay zekâ coşkusuyla diğer yarı iletken ve teknoloji hisselerinin de yükselişi dikkat çekiyor. 

Nvidia bilançosuna ilişkin tüm detaylar için “Nvidia Şaşırtmadı: Yapay Zekâ Desteğiyle Gelirler 265% Arttı” başlıklı içeriği inceleyebilirsin.

Bilanço sezonu devam ederken bugün kapanış sonrası Block (SQ), Carvana (CVNA), Booking (BKNG) ve Intuit’in (INTU) finansal sonuçlarını paylaşması bekleniyor.

Makroekonomik tarafta ise dün son Fed toplantısında ilişkin tutanaklar yayınlandı. Tutanaklarda Fed yetkililerinin faiz oranlarını çok uzun süre yüksek tutup ekonomiye zarar vermektense, çok erken düşürme riski konusunda daha endişeli olduğu dikkat çekerken enflasyonda 2% vurgusu yinelendi. Tutanaklara ilişkin detaylara “Fed Yetkilileri, Faizleri İndirme Konusunda Çekimser” başlıklı içerikten ulaşabilirsin.

Veri takviminde ise yatırımcılar bugün PMI verilerini takip edecek. Hem üretim hem de hizmet PMI verisinin 50 seviyesinin üstünde gerçekleşerek sektörlerinde büyümeye işaret etmeleri bekleniyor. PMI verilerindeki görünümün iyileşmesi resesyon endişelerini azaltırken yatırımcılara güven sağlıyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🚙 RIVN – Rivian 

🎮 NVDA – Nvidia 

🌕 LUNR – Intuitive Machines

🔊 SOUN – SoundHound AI

🚖 GRAB – Grab Holdings  

💻 AMD – Advanced Micro Devices  

🚗 TSLA – Tesla  

🔋 LCID – Lucid Group  

🖥️ INTC – Intel  

📱 AAPL – Apple

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq