BIST Şirket Haberleri

Öz Sermaye Kârlılığı (ROE) En Yüksek 10 BIST Sınai Şirketi!

Öz Sermaye Kârlılığı (ROE) En Yüksek 10 BIST Sınai Şirketi!
Google News Icon Takip Et

Öz sermaye kârlılığı, şirketlerin kârlılığını ölçmek için kullanılan oranlardan biridir. Hissedarların şirkete yapmış oldukları yatırımların ne ölçüde verimli kullanıldığını ifade etmektedir.

Şirket yönetiminin, şirketin kaynaklarını verimli bir şekilde kullanıp kullanmadıkları hakkında yatırımcıların bilgi sahibi olmasını sağlayan önemli bir göstergedir. Yüksek öz sermaye kârlılığı, işletme kaynaklarının verimli kullanıldığına işaret etmektedir.

Öz sermaye kârlılığı oranının yüksek olması, şirketin daha az öz sermaye ile daha çok kâr üretebildiğine işaret etmektedir. Dolayısıyla öz sermaye kârlılığı oranının yatırımcılar için en önemli kârlılık göstergelerinden biri olduğu söylenebilir.

Borsa İstanbul’da Öz sermaye kârlılığı en yüksek 10 BIST SINAİ şirketini senin için listeledik!

Öz Sermaye Kârlılığı (ROE) En Yüksek 10 BIST Sınai Şirketi!

Özsermaye Kârlılığı ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak istersen Midas Akademi’nin eğitim içeriğine buradan ulaşabilirsin!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Finnet2000