Borsa Haberleri

Mia Teknoloji, Sağlık Alanında Yapay Zeka Çalışmalarına Başladı

Mart 20, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Mia Teknoloji, Sağlık Alanında Yapay Zeka Çalışmalarına Başladı

Mia Teknoloji (MIATK), savunma sanayi ve tarımdan sonra sağlık alanında da yapay zeka uygulamaları için çalışmalara başladığını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre şirket sağlık alanında; hastalığın önlenmesi ve teşhisi için elektronik sağlık kayıtları aracılığıyla büyük miktarda veriyi analiz eden uygulamalar geliştirecek. Diğer yandan çalışmalar kapsamında, tanı süreçleri, tedavi protokolü ve ilaç geliştirme, kişiye özel tıp, hasta izleme ve bakım gibi alanlara yönelik yapay zeka destekli uygulamalar da geliştirilecek.

Şirketin verdiği bilgilere göre çalışmalar kapsamında geliştirilmesi planlanan diğer alanlar ise şöyle 👇

  • Önleme veya tedavi teknikleri ile hasta sonuçları arasındaki ilişkileri analizleri esas alan karar destek sistemleri
  • Hastane ve Sağlık Tesislerinde hasta işleyiş süreçlerinin çabuklaştırılması ve hizmet sürelerinin verimli şekilde kısaltılması. Yatan hasta tarafında hizmet kalitesinin artırılması maksadıyla algoritma tasarımları

Yapılan açıklamada “Yeni projelere sağlık personelimizin de katılarak doğru ve yerinde araştırma geliştirme faaliyetleri yapmak üzere ödüllü proje ve fikir yarışması yapılacaktır.” denildi.

Savunma Sanayi ve Tarım Alanında Yatırım Açıklamıştı

Mia Teknoloji, dün yaptığı açıklamada savunma sanayine yönelik olarak yeni şirket kurma kararı aldığını duyurmuştu. Şirket bu kapsamda yurtiçi ve yurtdışında pazarları hedefleyeceğini bildirdi.

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsin.

Diğer yandan şirket, tarım sektöründe yapay zeka kullanımına ilişkin olarak çalışmalara başladığını duyurmuştu.

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsin.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti