Borsa Haberleri

Mia Teknoloji, Savunma Sanayi Alanında Yeni Şirket Kuracak

Mia Teknoloji, Savunma Sanayi Alanında Yeni Şirket Kuracak
Google News Icon Takip Et

Mia Teknoloji (MIATK) Yönetim Kurulu, savunma sanayi alanında faaliyetler yürütmek adına bir dizi karar aldı. Şirket bu kapsamda yeni bir şirket kurulmasına da karar verdi. Şirket, aldığı kararlar ile savunma sanayi alanında yurtiçi ve yurt dışı pazarları hedefleyecek.

Mia Teknoloji bu kapsamda, Ar-Ge ve inovasyon yatırımları yapmak amacıyla yeni şirket satın alımı gerçekleştirecek.

Şirketin diğer hedefleri arasında ise, yerli ve uluslararası şirketlerle ortaklıklar kurmak ve üniversitelerle iş birlikleri yaparak nitelikli insan kaynağı gelişimine ve şirkete kazandırılmasına katkıda bulunmak, uluslararası savunma sanayi ihalelerinde konsorsiyumlara katılmak gibi maddeler yer alıyor.

Şirket dün savunma sanayi alanında, insansız bulut altı hava araçları yardımıyla multi-spektral görüntüler ile yapay zeka destekli analiz yöntemleri geliştirmek ve bu analizlere yönelik mayın teşhis ve tespit yöntemleri konusunda faaliyet göstermek adına yatırım yapılması kararı vermişti.

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsin.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP