MIATK Hisse - Mia Teknoloji A.Ş.

₺59,85

Güncel Fiyat

₺2.188.259.709,20

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.1 (0.17%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

MIATK Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺59,85

Satış

₺59,90

Günlük Değişim %

0,17%
Günlük Hacim (TL) ₺2.188.259.709,20
Taban ₺53,90

Haftalık En Yüksek

₺62,65

Aylık En Yüksek

₺65,65
F/K 58,66

Piyasa Değeri

₺29.565.900.000,00

Yabancı Oranı (%)

11,27%
Volatilite 7,11%

Açılış Fiyatı

₺60,85

Alış

₺59,85

Günlük Değişim (TL)

₺0,10
Tavan ₺65,80

Haftalık En Düşük

₺51,75

Aylık En Düşük

₺51,75
PD/DD 16,80

Sermaye

₺494.000.000,00
Net Kâr ₺503.987.968,00

MIATK - Şirket Hakkında

MIATK şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. MIATK ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

16/08/2006

Halka Arz Tarihi

22/11/2021

Sektör

1. BILGISAYAR VE BILGI TEKNOLOJILERINE AIT HER TÜRLÜ SISTEM TASARIMI, YAZILIMININ ÜRETIMINI, BAKIMINI VE SATIŞINI YAPMAK,

Adres

Gazi Ünv. Gölbaşı Yerleşkesi Bahçelievler Mah. 323/1 Cadde B Blok N10/50-B/03 Gölbaşı Ankara TÜRKİYE

Merkez

TR

MIATK Ortaklık Yapısı

Missing Image

Mia Teknoloji A.Ş.

Mia Teknoloji Anonim Şirketi (A.Ş.), 2000’li yılların başından bu yana etkin bir teknoloji firması olarak hizmet veriyor. Şirket akıllı ulaşım, savunma sanayi ve siber güvenlik alanlarında faaliyet gösteriyor. Mia Teknoloji A.Ş., esnek çözümleri ve özgün ürünleriyle sektörde öne çıkmayı başaran şirketler arasında yer alıyor. Sürdürülebilir bir gelecek hedefleyerek müşteri memnuniyeti ve kaliteyi öncelikli olarak ele almayı sürdürüyor. 

Mia Teknoloji Hakkında:

Mia Teknoloji A.Ş., 2006 yılında Ankara’da üç bilgisayar mühendisi tarafından kurulmuştur. Şirket, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla inovasyon ve Ar-Ge faaliyetlerine önem vererek yeni teknolojiler geliştirmektedir. 2020 yılında ODTÜ Teknopark’ta bir şube açan Mia Teknoloji, akademik personellerle iş birliği yaparak şirketi sürdürülebilir bir kuruluş haline getirme yolunda önemli adımlar atmaktadır. Şirket, üniversite laboratuvarlarına erişimiyle Ar-Ge çalışmalarını güçlendirmeye devam etmektedir. 

Mia Teknoloji, Türkiye dışında Amerika Birleşik Devletleri, Katar ve Fas’ta da ofisler açarak uluslararası arenada varlığını kanıtlamayı sürdürmektedir. Mia Teknoloji, bilişim ve bilgi teknolojilerinin geniş yelpazesinde faaliyet göstermektedir. Şirket bilgisayar sistemlerinin tasarımı, yazılım üretimi, bakımı ve satışının yanı sıra bilgi güvenliği, elektronik imza ve sertifikasyon, internet ve mobil teknolojilere dayalı sistemlerin kurulumu gibi pek çok alanda hizmet sunmaktadır.

Şirket, biyometrik tanıma sistemleri ve güvenlik çözümleri konusunda da özgün çözümler üretmektedir. Mia Teknoloji’nin müşteri memnuniyetine ve teknolojik mükemmeliyete verdiği önem, sektörün önde gelen şirketlerinden biri olmasını sağlamaktadır. Şirket, bilgi güvenliği konusundaki titiz çalışmalarıyla sürekli olarak iyileşme odaklı bir yaklaşım benimsemektedir.

Mia Teknoloji, 15-26 Kasım 2021 tarihlerinde pay başına 15,80 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin halka arzında aracılık görevini Metro Yatırım Menkul Değerler A.Ş üstlenmiştir. Mia Teknoloji hisse kodu MIATK olup Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Şirketin dahil olduğu BİST endeksleri arasında BİST Yıldız, BİST Halka Arz, BİST Ankara, BİST Tüm-100, BİST Katılım Tüm, BİST Teknoloji, BİST Tüm ve BİST Bilişim yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl MIATK hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına MIATK yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca MIA TEKNOLOJI A.S. hissesi alabilirsin.
MIATK yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.