Borsa Haberleri

Mia Teknoloji’den Savunma Sanayi için Yeni Yatırım Kararı

Mart 18, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Mia Teknoloji’den Savunma Sanayi için Yeni Yatırım Kararı

Mia Teknoloji (MIATK) Yönetim Kurulu savunma teknolojileri alanında yatırım kararı aldı.

Şirket bu kapsamda; insansız bulut altı hava araçları yardımıyla multi-spektral görüntüler ile yapay zeka destekli analiz yöntemleri geliştirecek ve bu analizlere yönelik mayın teşhis ve tespit yöntemleri konusunda sonuçlar üretecek.

Yönetim Kurulu kararı ile Mia Teknoloji, bu alanlarda yatırım yaparak faaliyet yürütmek ve Ar-Ge kabiliyetleri geliştirmek amaçlı çalışmalar yürütecek.

Yabancı Şirketlerle Anlaşmalar Yürütüyor

Mia Teknoloji birçok alanda işbirliği için son dönemlerde yabancı firmalar ile anlaşmalar imzalamıştı. Şirket geçtiğimiz hafta Fransa merkezli Atos Grup ile işbirliği ve gizlilik anlaşması imzaladı. Bu anlaşma ile tarafların ürünlerinin karşılıklı pazarlara girebilmesini ve işbirliği operasyonlarının geliştirilmesinin amaçlandığı ifade edilmişti.

Diğer yandan Çinli bir yatırımcı firma ile gizlilik anlaşması imzalayan şirket, bu anlaşma ile Enerji ve Elektromobilite alanında yurtiçi ve yurtdışı yatırımlar ile projeler üzerinde ortak iş birliği yapacağını duyurdu.

Şirket 26 Şubat’ta ise İtalyan ARCHES şirketi ile Sağlık, Uzay ve Havacılık, Bilgi Teknolojileri, Yapay Zeka ve Tarım sektörlerinde işbirlikleri kurulmasını sağlamak üzere iyi niyet anlaşması imzalamıştı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti