Borsa Haberleri

Mia Teknoloji’den Tarım Sektörü için Yeni Adım

Mia Teknoloji’den Tarım Sektörü için Yeni Adım
Google News Icon Takip Et

Mia Teknoloji (MIATK), tarım sektöründe yapay zeka kullanımına ilişkin olarak çalışmalara başladığını duyurdu.

Şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre çalışmalar; tarımda kaynak ve süreç yönetiminin sensörler üzerinden alınan verileri yapay zeka destekli algoritmalar ile birim alanda maksimum veri almaya yönelik çözüm üretimi geliştirmeyi kapsıyor.

Bu kapsamda şirket, tarım alanında yetkili alan uzmanları ile ortak çalışmalara başlandığını ifade etti.

Yapılan açıklamaya göre bu çalışmalar sonucunda şirket, önemi artan tohum, süre ve gübre kullanımının şirket tarafından geliştirilecek algoritmalar ile en etkin şekilde kullanılmasını amaçlıyor.

Savunma Sanayi için Adım Atmıştı

Şirket bugün açıkladığı bir başka duyuruda ise savunma sanayi alanında faaliyet göstermek için yeni bir şirket kurulmasına karar verildiğini duyurmuştu.

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsin.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP