Borsa Haberleri

JP Morgan’dan Türk Bankaları İçin Yeni Hedef Fiyat

January 23, 2024 • 2 dakika okuma süresi
JP Morgan’dan Türk Bankaları İçin Yeni Hedef Fiyat

ABD’li Banka JP Morgan 4 Türk bankası için yaptığı değerlendirmede, bankaları ‘Negatif Katalizör İzleme’ listesine aldıklarını belirtti.

JPMorgan analistleri Mehmet Sevim ve Samuel Goodacre tarafından hazırlanan değerlendirmede, Türkiye’deki makroekonomik normalleşmenin uzun vadede pozitif bir görünümle sonuçlanacağının öngörüldüğü bildirildi.

Yapılan değerlendirmede analistler, bankacılık sektörünün yılbaşından bu yana 12% prim yaptığını ancak dördüncü çeyrek bilançoları için “temkinli” yaklaştıklarını belirtti.

“KKM’den Dönüş İlave Risk Oluşturuyor”

Diğer yandan kısa vadede çekirdek operasyonel trendin kötüleşebileceği tahmin edilirken, kur korumalı mevduattan dönüş çabalarının da ilave risk oluşturduğu ifade edildi.

JP Morgan'dan Türk Bankaları İçin Yeni Hedef Fiyat

Banka Değerlendirmeleri Ve Hedef Fiyatlar

Bankanın analizi sonrasında Akbank, Garanti BBVA, İş Bankası ve Yapı Kredi için yatırım tavsiyesi ‘nötr’ olarak belirlendi.

JPMorgan, Akbank (AKBNK) için hedef fiyatını 42 TL’den 45 TL’ye; İş Bankası (ISCTR) için 26,20 TL’den 30 TL’ye çıkardı.

JPMorgan analizinde Garanti BBVA (GARAN) ve Yapı Kredi (YKBNK) hedef fiyatını ise aşağı çekti.

Banka Garanti BBVA’nın hedef fiyatını 73,50 TL’den 72,40 TL’ye; Yapı Kredi’nin hedef fiyatını da 28 TL’den 27 TL’ye çekti.

Moody’s Not Görünümlerini Yükseltmişti

ABD’li Kredi Derecelendirme Kurumu Moody’s ise geçtiğimiz günlerde 17 Türk bankası için yaptığı değerlendirmede, bankaların kredi notu görünümlerini “durağan”dan “pozitif”e çevirdi.

İlgili içeriğe ulaşmak için tıklayın

JP Morgan'dan Türk Bankaları İçin Yeni Hedef Fiyat

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT