BIST Şirket Haberleri

Moody’s 17 Türk Bankası’nın Not Görünümünü Yükseltti

Ocak 18, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Moody’s 17 Türk Bankası’nın Not Görünümünü Yükseltti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notu görünümünü yükseltmesinin ardından Türk bankalarının da not görünümlerini yükseltti.

Moody’s, 17 Türk bankası için yaptığı değerlendirmede, bankaların kredi notu görünümlerini “durağan”dan “pozitif”e çevirdi.

Moody’s 2024’te değerlendirme için ilk sıraya aldığı Türkiye için 12 Ocak’ta rapor yayımlamıştı. Kurum, yaptığı değerlendirmede Türkiye’nin kredi notunu “B3” olarak teyit ederken, not görünümünü “durağan”dan “pozitif”e çevirmişti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Dünya Gazetesi

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti