ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Gözler Fed Başkanı Powell’da

May 1, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Gözler Fed Başkanı Powell’da

ABD hisse senedi endeksleri Fed kararının takip edileceği güne hafif düşüşle başlıyor.

Fed’in bugün TSİ 21.00’de açıklayacağı kararda politika faizinde değişikliğe gitmesi beklenmiyor. Dolayısıyla yatırımcıların odağı Fed Başkanı Powell’ın açıklamalarında olacak. Özellikle son veriler sonrasında Fed’in yıl içindeki faiz indirimi beklentileri oldukça zayıflamıştı. Bu yüzden Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları ve tonu piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak.

Makroekonomik tarafta Fed’in yanı sıra hafta boyunca ABD istihdam verileri de yakından takip ediliyor. Cuma günü açıklanacak Tarım Dışı İstihdam verisi öncesinde bugün açıklanan ve özel sektör istihdamını temsil eden ADP Tarım Dışı İstihdam verisi bu ay 179 bin artış beklentisinin üzerinde 192 bin kişi artış göstererek işgücünün güçlü görünümünü sürdürdüğüne işaret etti.

Diğer yandan bilanço sezonu en yoğun haftasını yaşıyor. Dün piyasa kapanışı sonrasında açıklanan Amazon (AMZN) bilançosuna ilişkin detaylar için buraya ve Advanced Micro Devices (AMD) bilançosunun detayları için buraya göz atabilirsin.

Bugün piyasa kapanışı sonrasında da Qualcomm (QCOM) bilançosu yatırımcıların odağında olacak.

Hisse senedi endekslerine bakıldığında Nisan ayı her üç endeks için de yılın en kötü ayı olarak gerçekleşti. Nisan boyunca S&P500 ve Nasdaq 4% değer kaybederken blue-chip hisselerden oluşan Dow Jones 5% değer kaybetti.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🔬 CTMX – CytomX Therapeutics

🌿 TLRY – Tilray Brands

🛒 AMZN – Amazon

🚗 TSLA – Tesla

🌿 CGC – Canopy Growth

🖥️ AMD – Advanced Micro Devices

☕ SBUX – Starbucks

💸 SOFI – SoFi Technologies

💻 NVDA – Nvidia

Günün Hisseleri: Gözler Fed Başkanı Powell’da

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq