ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Bilançolar Endeksi Destekledi

April 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Bilançolar Endeksi Destekledi

ABD hisse senedi endeksleri, güne Alphabet (GOOGL) ve Microsoft’un (MSFT) güçlü bilançoları öncülüğünde yükselişle başlıyor. 

Özellikle yapay zekâ ve bulut faaliyetlerinden sağlanan güçlü gelirlerle teknoloji şirketlerinin bilançolarının desteklendiği takip ediliyor. Daha detaylı bir okuma istersen Alphabet (GOOGL) bilançosu için buraya ve Microsoft (MSFT) bilançosu için buraya göz atabilirsin. 👀

Makroekonomik tarafta ise dün beklentisinin çok altında açıklanan ABD büyüme verisi sonrasında gözler bugün Fed’in de enflasyon göstergesi olarak yakından takip ettiği çekirdek kişisel tüketim harcamaları (PCE) verisindeydi. Buna göre çekirdek PCE verisi piyasa beklentisinin 2,6% beklentisinin üstünde 2,8% olarak açıklanarak enflasyondaki soğuma beklentilerini boşa çıkardı. 

Olumsuz göstergeler enflasyonist riskleri ayakta tutmaya devam ederken dün ilk okuma verisi açıklanan ABD GSYH verisine ek olarak enflasyonun yapışkanlığının teyit edilmesi risk iştahının baskılanmasına neden olmuştu.

Veriler sonrasında para piyasalarında yılda iki kez gerçekleşmesi tahmin edilen faiz indirimlerinin bire düştüğü dikkat çekiyor. FedWatch’a göre piyasada Fed’in ilk faiz indirimine aralık toplantısında başlayacağı fiyatlanıyor.

1 Mayıs’ta açıklanacak Fed faiz kararı öncesinde sessizlik dönemi yaşanırken, Fed Başkanı Powell’ın karar sonrası açıklamaları yönlendirici nitelikte olacak.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🚖 Grab Holdings (GRAB)  

💻 Intel (INTC)  

🚗 Tesla  (TSLA)  

🔍 Alphabet (GOOGL)  

🔍 Alphabet (GOOG)  

🖥️ Nvidia (NVDA)  

🛒 JD.com (JD)  

💳 SoFi Technologies (SOFI)  

💬 Meta Platforms (META)  

🖥️ Microsoft (MSFT) 

Günün Hisseleri: Bilançolar Endeksi Destekledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq