BIST Şirket Haberleri

ASELS, EPLAS ve NTGAZ’ın Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Ağustos 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
ASELS, EPLAS ve NTGAZ’ın Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) üç şirketin bedelsiz sermaye artırım başvurusunu onayladı.

SPK bu haftaki bülteninde; Egeplast (EPLAS)’ın 585%, Naturelgaz (NTGAZ)’ın 100% ve Aselsan (ASELS)’ın 100%’lük bedelsiz sermaye artırım başvurusunun onay sürecinin tamamlandığını duyurdu.

ASELS, EPLAS ve NTGAZ’ın Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Egeplast (EPLAS) 27,82 milyon TL olan mevcut sermayesini 585% oranında bedelsiz sermaye artışı ile 162,78 milyon TL’ye yükseltecek.

Naturelgaz (NTGAZ), 115 milyon TL olan mevcut sermayesini 100% oranında bedelsiz sermaye artışı ile 230 milyon TL’ye yükseltecek.

Aselsan (ASELS), 2,28 milyar TL olan mevcut sermayesini 100% oranında bedelsiz sermaye artışı ile 4,56 milyar TL’ye yükseltecek.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: finnet2000

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti