EPLAS Hisse - Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş.

₺7,65

Güncel Fiyat

₺51.214.877,22

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.04 (-0.52%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

EPLAS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺7,65

Satış

₺7,65

Günlük Değişim %

-0,52%
Günlük Hacim (TL) ₺51.214.877,22
Taban ₺6,89

Haftalık En Yüksek

₺7,88

Aylık En Yüksek

₺7,95
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺1.458.206.455,95

Yabancı Oranı (%)

0,85%
Volatilite 3,64%

Açılış Fiyatı

₺7,74

Alış

₺7,64

Günlük Değişim (TL)

₺-0,04
Tavan ₺8,41

Haftalık En Düşük

₺6,99

Aylık En Düşük

₺6,76
PD/DD 0,66

Sermaye

₺190.615.223,00
Net Kâr ₺-25.595.827,00

EPLAS - Şirket Hakkında

EPLAS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. EPLAS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

12/06/1973

Halka Arz Tarihi

03.03.1994

Sektör

Platik boru, ek parçalar ve yedek parça imalatı ve satışı

Çalışan Sayısı

415

Adres

10003 SOKAK NO: 6 A.O.S.B. ÇİĞLİ - İZMİR

Merkez

TR

EPLAS Ortaklık Yapısı

Missing Image

Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş.

1950’li yıllarda plastik tüp ve mutfak eşyalarıyla başlayan plastik üretimini bugün her türlü polivinil klorür ve polietilen borular, teçhizat ve yedek parçaların üretimiyle çeşitlendiren Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), 6 bin 500’den geniş ürün gamıyla faaliyet gösteriyor. Şirket, temiz su dağıtımı, telekomünikasyon, doğalgaz, drenaj ve altyapı gibi alanlarda kullanılmak üzere üst kalitede plastik boru üretimi yapıyor.  Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş. ürünleri, yurt içinde 2 bin distribütörlük bir ağ aracılığıyla pazarlanıyor ve yaklaşık 30 ülkeye ihraç ediliyor. 

Egeplast Ege Plastik Hakkında:

Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin temelleri 1950’li yılların başında atılmıştır. İzmirli iş insanı Mazhar Zorlu tarafından kurulan şirket, bugün ZORLU Holding’in bir parçası olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Kuruluşunun ilk yıllarında plastik mutfak eşyaları üretimi yapan şirket, 1959 yılında Ege Yıldız Plastik Pazarlama Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi adını alarak plastik boru ek parça ve yan ürünlerinin üretimiyle sanayiciliğe adım atmıştır.

Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş., günümüzde halen İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde 80 bin metrekare açık ve yaklaşık 50 bin metrekare kapalı alanda üretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarım, ziraat ve inşaat gibi sektörlere yönelik ürünleriyle yalnızca ülkemizde değil, küresel çapta plastik boru ve ek parça ihtiyacını karşılamaktadır. Yıllık ortalama 85 bin ton üretim kapasitesi olan Egeplast A.Ş.’nin ürün çeşitliliği yaklaşık 5 bin civarındadır. 

Yönetim kurulunda Kemal Zorlu, Semra Zorlu, Sami Yüksel, Sibel Sinem Zorlu ve Cenan Temo bulunan şirket, İzmir’in Çiğli ilçesinde bulunmaktadır. 3 Mart 1994 yılında halka arz olan Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş., EPLAS hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl EPLAS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına EPLAS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca EGEPLAST EGE PLASTIK TICARET VE SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
EPLAS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.