Bültenler

Akşam Bülteni: Tesla, Snapchat, Amazon

April 22, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Akşam Bülteni: Tesla, Snapchat, Amazon

Gün içerisinde ABD piyasalarında yaşanan önemli gelişmeleri her akşam, Akşam Bülteni’nde öğrenebilirsin. 

İşte, 22 Nisan 2022 tarihinde öne çıkan gelişmeler!

🤖 Elon Musk: ‘Optimus’ Tüm İşlerimizden Daha Değerli Olacak

Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk, ‘Optimus’un sürücüsüz otomobil de dahil olmak üzere şirketin tüm üretim faaliyetlerinden daha değerli olacağını söyledi.

Full-Self Driving (FSD), Tesla’nın bazı otonom sürüş görevlerini yerine getirmek için geliştirilmiş bir sürücü yardım sistemi olarak öne çıkıyor. Bu sistem, kameralar ve bilgisayarlarla görüş teknolojisine dayanıyor. 

FSD aboneliği ise Tesla sahiplerine ayda yaklaşık olarak 199 dolara mâl oluyor. Musk, yaptığı yeni açıklamalarda Optimus’un FSD’nin de önüne geçeceğini vurguluyor. 

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

🟡 Snapchat’in Kazançları Düşüyor, Hisse Değeri Artıyor

Snapchat (SNAP), 2022’nin ilk çeyreğini beklenenden daha yüksek bir net zarar ile kapattığını belirtti. Şirket kazançlarının düştüğünü açıklamasına rağmen hisselerinin değeri artmaya devam ediyor. 

Kullanıcı sayısındaki artışın platformun beklentilerini karşılar nitelikte olması uzun süreli işlemlerde hisselerin fırlamasına da neden oldu. 

Şirketin beklediği aktif kullanıcı sayısı 331 milyondu, fakat 1 yıl içerisinde uygulamayı kullananların sayısı 18% artış ile 332 milyona kadar ulaştı. 

Snapchat’in CEO’su Evan Spiegel şu açıklamalarda bulundu: “Büyüyen topluluğumuz için değer ve reklam ortaklarımız için yatırım getirisi sağlarken artırılmış gerçeklikteki muazzam fırsatımıza karşı yatırım yapmaya da devam ediyoruz.”

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

📦 Amazon, Hindistan’daki GlowRoad Girişimini Satın Aldı

Amazon (AMZN), Hindistan’daki operasyonlarını büyütüyor. Şirket önemli denizaşırı pazarlardan birine daha büyük bir giriş yaptığından dolayı, Hintli sosyal ticaret girişimi GlowRoad’ı tamamen nakit bir anlaşmayla satın aldı.

Amazon yaptığı açıklamada şirketi aldığını doğruladı ve bu hareketle şirketin 2025 yılına kadar ülkede 10 milyon işletmenin dijitalleşme girişimine yardımcı olacağını belirtti.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

Akşam Bülteni: Tesla, Snapchat, Amazon

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı