Bültenler

Snapchat’in Kazançları Düşüyor, Hisse Değeri Artıyor

April 22, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Snapchat’in Kazançları Düşüyor, Hisse Değeri Artıyor

Snapchat (SNAP), 2022’nin ilk çeyreğini beklenenden daha yüksek bir net zarar ile kapattığını belirtti.

Kullanıcı sayısındaki artışın platformun beklentilerini karşılar nitelikte olması uzun süreli işlemlerde hisselerin fırlamasına da neden oldu. 

Şirketin beklediği aktif kullanıcı sayısı 331 milyondu, fakat 1 yıl içerisinde uygulamayı kullananların sayısı 18% artış ile 332 milyona kadar ulaştı. 

Snapchat’in CEO’su Evan Spiegel şu açıklamalarda bulundu: “Büyüyen topluluğumuz için değer ve reklam ortaklarımız için yatırım getirisi sağlarken artırılmış gerçeklikteki muazzam fırsatımıza karşı yatırım yapmaya da devam ediyoruz.”

Spiegel’in yaptığı bu açıklamalar doğrultusunda şirketin ikinci çeyrek için 20% ila 25% arasında değişen bir gelir artışı beklediği ifade ediliyor.

Snapchat sunduğu raporlarla birlikte sosyal medya endüstrisi için kazanç sezonunu başlatmış oldu. Snap’in kendi raporunu yayınlanmasının ardından Facebook Meta (FB)‘nın piyasadaki payları 2,1% artarken, Twitter (TWTR) 1,1% yükselme ile sahnede yerini aldı. 

Öte yandan, Meta’nın hayal kırıklığı yaratan dördüncü çeyrek sonuçları, Snap için başta bir düşüşe neden olsa da şirketin hisse payı, korkulanın aksine daha iyi sonuçları ortaya çıkardı.

Snap’in rapor sonuçlarındaki yükseliş ve düşüşler dikkate alınarak piyasanın işleyişindeki risklere rağmen sonuçların ne kadar değişken olduğu anlaşılabiliyor. 

Rosenblatt Securities analisti Barton Crockett bu hafta başında, Snapchat’in Apple’ın (AAPL) değişikliklerine uyum sağlama konusunda oldukça önemli bir ilerleme kaydettiğini belirtti.

Snap’in hissesi çarşamba günü piyasayı 30,76 dolardan kapattı.

Snapchat’in Kazançları Düşüyor, Hisse Değeri Artıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı