Borsa Haberleri

Amazon, Hindistan’daki GlowRoad Girişimini Satın Aldı

April 22, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Amazon, Hindistan’daki GlowRoad Girişimini Satın Aldı

Amazon (AMZN), Hindistan’daki operasyonlarını büyütüyor. Şirket önemli denizaşırı pazarlardan birine daha büyük bir giriş yaptığından dolayı, Hintli sosyal ticaret girişimi GlowRoad’ı tamamen nakit bir anlaşmayla satın aldı.

Amazon yaptığı açıklamada şirketi aldığını doğruladı ve bu hareketle şirketin 2025 yılına kadar ülkede 10 milyon işletmenin dijitalleşme girişimine yardımcı olacağını belirtti.

Hindistan operasyonlarına 6,5 ​​milyar doların üzerinde yatırım yapan Amerikalı e-ticaret devi, şu açıklamayı da ekledi: 

“GlowRoad’ın şirkete katılması Hindistan’ı dijitalleştirme yolunda atılmış önemli bir adım. Amazon, müşterileri, mikro girişimcileri ve satıcıları memnun etmenin yeni yollarını keşfetmeye devam ediyor. Amazon, GlowRoad ile birlikte ülke çapında milyonlarca ev kadını, öğrenci ve küçük işletmenin girişimciliğe katılımının hızlandırılmasına yardımcı olacak. Bu yatırım, GlowRoad’ın zaten sevilen hizmetini Amazon’un teknolojisi, altyapısı ve dijital ödeme kolaylıklarıyla buluşturarak herkes için daha fazla verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlayacak.”

Diğer taraftan GlowRoad, bu ayın başlarında Güneydoğu Asya bölgesindeki pazarlara da açılacağını açıkladı. Kurucu Ortak Shekhar Sahu, GlowRoad’ın daha fazla ‘ev girişimcisi’ yaratmaya ve platforma birçok benzersiz tedarikçi getirmeye devam edeceğini, bu aşamada katedilecek çok yolun olduğunu belirtti.  

Amazon, Hindistan'daki GlowRoad Girişimini Satın Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı