BIST Şirket Haberleri

AGROT’tan Büyüme Hedefi Kapsamında Yeni Adım

AGROT’tan Büyüme Hedefi Kapsamında Yeni Adım
Google News Icon Takip Et

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), büyüme hedefleri doğrultusunda yeni adımı için ön görüşmelere başladığını duyurdu.

Şirketin KAP’a yaptığı açıklamaya göre tarımsal faaliyetler kapsamında 200 milyon kilogram domates, biber ve meyve püresi üretim kapasitesine sahip fabrikalardan biri ile uzun dönem kiralama sözleşmesi için ön görüşmelere başlandı.

“Ege Bölgesi’nin En Büyük Fabrikalarından Biri”

Şirketin yaptığı açıklamada söz konusu fabrikanın, Ege Bölgesi’nin en büyük fabrikalarından biri olduğunu belirtti.

Diğer yandan şirket Ege Bölgesi’nde çiftçiler ile “Sözleşmeli Tarım” için görüşmeler gerçekleştirdiğini de belirtti.

Şirket, Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu ile “sözleşmeli tarım ve stratejik ortaklık” açısından protokol imzalandığını geçtiğimiz haftalarda duyurmuştu.

İçeriğe ulaşmak için tıklayın

AGROT'tan Büyüme Hedefi Kapsamında Yeni Adım

Şirketin satın alımlarına ilişkin olarak geçtiğimiz günlerde bilgi veren Agrotech Yönetim Kurulu Başkanı Hümeyra Keskin, satın alımları, ihracatla büyümeye ve dış ticaret açığına pozitif katkı sağlaması nedeniyle önemsediklerini belirterek, “Bu satın alımlarla birlikte planlarımızı olumlu anlamda revize ederek, gelecek yıl pek çok başlıkta hedeflerimizi 10 katı kadar artırmayı amaçlıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

İçeriğe ulaşmak için tıklayın

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP