Borsa İstanbul

AGROT, Sözleşmeli Tarım Kapsamında Protokol İmzaladı

January 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
AGROT,  Sözleşmeli Tarım Kapsamında Protokol İmzaladı

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu arasında sözleşmeli tarım ve stratejik ortaklık açısından protokol imzalandığını duyurdu.

KAP’a bildirilen protokole göre taraflar, sözleşmeli tarım açısından 5 yıllık bir çerçevede, daha sonrada Tarımkon’un saha operasyonlarında ve sözleşmeli tarım modellerinin geliştirilmesi amacıyla gerekli zirai desteği sağlayacaklar.

Diğer yandan açıklamada, protokol çerçevesinde tarafların, tarımın modernleşmesi, katma değeri yüksek ürün grupları ve sözleşmeli tarım modellerinde stratejik partnerlik yoluyla ülke tarımına katkıda bulunulması ve Türk tarımında yabancı girdilerin düşürülmesi için karşılıklı olarak çalışacağı belirtildi.

AGROT hisseleri bugün 9,94% artış ve 13,60 lirayla tavan seviyeden işlem görüyor.

AGROT, Sözleşmeli Tarım Kapsamında Protokol İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP