Borsa Haberleri

Agrotech: Pek Çok Başlıkta Hedeflerimizi 10 Kat Artıracağız

January 12, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Agrotech: Pek Çok Başlıkta Hedeflerimizi 10 Kat Artıracağız

Agrotech (AGROT), 2024’te yeni satın alımlarla birlikte ihracatta büyümeyi hedefliyor. Şirket Hollanda, ve Manisa merkezli iki şirketi satın alma için görüşmeleri sürdürürken, hisse devir sözleşmesinin önümüzdeki aylarda tamamlanması planlanıyor.

Şirketin satın alımlarına ilişkin bilgi veren Agrotech Yönetim Kurulu Başkanı Hümeyra Keskin, söz konusu alımları ihracatla büyümeye ve dış ticaret açığına pozitif katkı sağlaması nedeniyle önemsediklerini belirterek, “Bu satın alımlarla birlikte planlarımızı olumlu anlamda revize ederek, gelecek yıl pek çok başlıkta hedeflerimizi 10 katı kadar artırmayı amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“İhracatımıza Katkı Sağlayacak”

Agrotech Genel Müdürü Hasan Hüseyin Demiröz de Hollanda merkezli şirketle devam eden görüşmelerin yanı sıra Manisa’da bir şirketle de görüşmelerin sürdüğünü hatırlatarak, “Olumlu sonuçlanması halinde her iki adımın da Agrotech’in konsolide bilançosuna çok olumu yansımaları olacağını ümit ediyoruz. Yeni satın alma kararlarıyla ürün gamını artırmamızın yanı sıra ihracatımıza da katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.” bilgisini verdi.

Agrotech’in 15 ülkeye ihracat gerçekleştirdiğini belirten Demiröz şöyle devam etti:

“Agrotech, 11 yıldır tarımsal teknoloji, bahçecilik ve seracılıkla uğraşan bir şirket olarak, sözleşmeli tarımla ürünü tarladan alıp pazara en iyi şartlarda sunacak donanıma sahip. Tarımsal üretime çok yönlü bakıyoruz ve üretimin öncesini ve sonrasını da kurgulayarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Tarımda girdilerin 60%’ını gübre oluşturuyor. Bu anlamda geçtiğimiz günlerde bitki besleme, toprak düzenleme ve bitki gelişim düzenleyicisi gibi konularda toprakla ilgili tüm sorunları çözebilecek geniş ürün portföyüne sahip Profert’in 70% hissesini satın aldık. Firmanın ürünleri Avrupa Birliği tarafından da ruhsatlanmış durumda. “

“Türkiye’nin 4%’ü Agrotech Ortağı”

Geçtiğimiz kasım ayında Agrotech’in halka arz sürecinin tamamlandığını hatırlatan Keskin “1,5 milyar TL’lik büyüklükle tamamlanan halka arzımız yatırımcının bize olan güvenini gösterdi. Daha önce de söylediğimiz gibi Türkiye’nin 4%’ü artık Agrotech’in ortağı” dedi.

Bilançolarda hedeflerinin üstüne çıktıklarını belirten Keskin, 2024 yılında atılacak yatırım adımlarıyla yatırımcıların ilgisini koruyabileceklerine inandığını belirtti.

Agrotech: Pek Çok Başlıkta Hedeflerimizi 10 Kat Artıracağız

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Borsa Gündem