Borsa Haberleri

Agrotech: Önümüzdeki Dönemlerde Yeni Yatırımlara Devam Edeceğiz

February 13, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Agrotech: Önümüzdeki Dönemlerde Yeni Yatırımlara Devam Edeceğiz

Agrotech (AGROT), MSCI Global Small Cap Endeksi’ne giriş yaparak, halka arz olduğu dördüncü ayında listede yer aldı.

Gelişmeyi değerlendiren Agrotech Genel Müdürü Hasan Hüseyin Demiröz tarım ve teknoloji alanında yatırımlarının sürdüğünü ifade ederek “Şirketimizin 25%’i halka açık paylardan oluşuyor. Halka arz fiyatımız 5,21 TL iken kısa sürede hisse değerinin 40 TL’nin üzerine çıkmasından büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. Başarılarımızın hem yerli hem de yabancı yatırımcılar tarafında karşılık görmesi, gelecek dönemde atacağımız adımlar konusunda bizi de cesaretlendiriyor.” değerlendirmesi yaptı.

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsin.

“Yatırımlar Devam Edecek”

Bugün 15 ülkeye ihracat gerçekleştiren Agrotech’in girdi maliyetlerini düşürerek verimliliğe dayalı tarımsal üretimi desteklemeye devam edeceğini vurgulayan Demiröz, kapalı sera da dahil olmak üzere, yaklaşık 3 milyon metrekarelik arazide 10’u aşkın meyvenin ve sebzenin üretimini gerçekleştirdiklerini ve önümüzdeki dönemde yeni yatırımlara devam edeceklerini ifade etti.

Agrotech, geçtiğimiz günlerde 200 bin ton domates, biber ve meyve püresi üretim kapasitesine sahip Ege Bölgesi’nde bulunan bir fabrikayı kiralamıştı.

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsin.

Diğer yandan geçtiğimiz hafta ise şirket,  İstanbul ilinde yer alan ve gıda ile bebe bisküvisi alanında yaklaşık 300 çeşit ürünün üretimini gerçekleştiren bir gıda firmasının 70%’ini satın almak için öngörüşmelere başladı.

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsin.

Şirket ayrıca Adıyaman’da, Kahta Sert Kabuklu Meyve Üreticileri Birliği’yle imzaladığı sözleşmede, 2024 yılı üretim sezonu için 800 bin ağacın yer aldığı 20 bin dekarlık alanda badem yetiştiriciliği yapacağını açıklamıştı. Bu anlaşma kapsamında, bir yıl içinde 2 milyar TL’yi aşan bir üretim değerine ulaşılmasının hedeflendiği de belirtilmişti.

Agrotech: Önümüzdeki Dönemlerde Yeni Yatırımlara Devam Edeceğiz

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks