Borsa Haberleri

Agrotech’ten (AGROT) Yeni Satın Alma Hamlesi

February 8, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Agrotech’ten (AGROT) Yeni Satın Alma Hamlesi

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), bir gıda firmasınının 70%’ini almak için öngörüşmelere başladığını duyurdu.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre söz konusu firma İstanbul ilinde yer alıyor ve gıda ile bebe bisküvisi alanında yaklaşık 300 çeşit ürünün üretimini gerçekleştiriyor.

Yapılan açıklamaya göre 70%’sinin satın alınması planlanan şirketin 50 bin adet satış noktasında ağı bulunuyor. Açıklamada “Firmanın ismi satışın etkilenmemesi açısından hisse devir sözleşmesi imzalanana kadar gizli tutulacaktır.” denildi.

İzmir’de Fabrika Kiralamıştı

Agrotech geçtiğimiz günlerde İzmir’de bulunan ve 200 bin ton domates, biber ve meyve püresi üretim kapasitesine sahip fabrikanın kiralandığını duyurmuştu.

İlgili İçeriğe Buradan Ulaşabilirsin.

Yeni Şirket Kurma Kararı Almıştı

Agrotech ayrıca geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada 500 milyon sermaye ile Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı kurma kararı aldığını kamuoyu ile paylaşmıştı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Agrotech Genel Müdürü Hasan Hüseyin Demiröz, iş birlikleri, yatırımları ve satın alma kararlarını bir üst seviyeye çıkarmayı amaçladıklarını belirterek ” Ana faaliyet alanımız tarım sektöründeki yatırım kararlarımız için bir destek niteliğinde olan bu yeni adımla hem ülkemizde katma değerli üretimi artırmayı hem de ihracat pazarlarımızı çeşitlendirmeyi hedefliyoruz.” diye konuşmuştu.

2024’te Satınalmaları Artırmak İstiyor

Geçtiğimiz aylarda şirketin satınalma hedeflerine ilişkin olarak açıklama yapan Agrotech Yönetim Kurulu Başkanı Hümeyra Keskin “Bu satın alımlarla birlikte planlarımızı olumlu anlamda revize ederek, gelecek yıl pek çok başlıkta hedeflerimizi 10 katı kadar artırmayı amaçlıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili İçeriğe Buradan Ulaşabilirsin.

Agrotech'ten (AGROT) Yeni Satın Alma Hamlesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP