Borsa Haberleri

Görüşmeler Olumlu Geçti: AGROT, İzmir’de Fabrika Kiralıyor

January 19, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Görüşmeler Olumlu Geçti: AGROT, İzmir’de Fabrika Kiralıyor

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), İzmir’de tarım ve gıda alanında faaliyet gösteren fabrikanın kiralanması görüşmelerinin olumlu geçtiğini KAP’a bildirdi.

Yapılan açıklamaya göre anlaşma bu ay içerisinde imzalanacak. AGROT geçtiğimiz günlerde söz konusu fabrikanın kiralanmasına ilişkin olarak ön görüşmelerin başladığını açıklamıştı.

Bahse konu fabrika 200 bin ton domates, biber ve meyve püresi üretim kapasitesine sahip. Yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere de yer verildi:

“Söz konusu fabrika; bölge çiftçileri ile sözleşmeli tarım yapmak üzere merkez olarak kullanma, salçalık domates ve biber işleme, salça üretimi ve salçadan mamul her türlü soslar ile bunların müstahzarlarının üretimi ve paketlenmesi ile yaş sebze ve meyve işleme işlerinde kullanılmak amacı ile kiralanacaktır.”

Görüşmeler Olumlu Geçti: AGROT, İzmir'de Fabrika Kiralıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP