Borsa Haberleri

Agrotech, Yeni Fabrika Kiraladı

Agrotech, Yeni Fabrika Kiraladı
Google News Icon Takip Et

Agrotech (AGROT), Besan Gayrimenkul ile fabrika kira sözleşmesi imzaladı.

Şirket daha önce KAP’a yaptığı açıklamada Ege Bölgesi’nde bulunan bir fabrikanın kira görüşmelerinin olumlu geçtiğini açıklamıştı. Bahse konu görüşmelerin ardından şirket bugün Besan Tarım fabrikası için Besan Gayrimenkul ile sözleşme imzaladı.

Açıklamada kiralamaya konu fabrikanın 200 bin ton domates, biber ve meyve püresi üretim kapasitesi olduğu ve bölge çiftçileri ile birlikte sözleşmeli tarım yapmak üzere merkez olarak kullanma, salçalık domates ve biber işleme, salça üretimi ve salçadan mamul her türlü soslar ile bunların müstahzarlarının üretimi ve paketlenmesi ile yaş sebze ve meyve işleme işlerinde kullanılmak amacı ile kiralanacağı bildirildi.

2029 Yıl Sonuna Kadar Geçerli Olacak

Sözleşmenin 2029 yıl sonuna kadar geçerli olduğu ifade edilen açıklamada, tarafların anlaşması halinde sözleşme bitiminden sonra 5 yıl daha uzatılabileceği belirtildi.

2024 yılı için söz konusu fabrikanın kira bedelinin ise 15 milyon TL artı KDV olduğu ifade edildi. Bu oranın her yıl ÜFE ve TÜFE ortalamasının altında kalmayacak şekilde artırılacağı da eklendi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP