ZEDUR Hisse - Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

₺11,20

Güncel Fiyat

₺27.042.384,54

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0 (0%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ZEDUR Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺11,20

Satış

₺11,21

Günlük Değişim %

0,00%
Günlük Hacim (TL) ₺27.042.384,54
Taban ₺10,08

Haftalık En Yüksek

₺13,00

Aylık En Yüksek

₺19,26
F/K 10,04

Piyasa Değeri

₺1.957.200.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,95%
Volatilite 3,57%

Açılış Fiyatı

₺11,36

Alış

₺11,20

Günlük Değişim (TL)

₺0,00
Tavan ₺12,32

Haftalık En Düşük

₺10,83

Aylık En Düşük

₺10,60
PD/DD 1,66

Sermaye

₺174.750.000,00
Net Kâr ₺194.941.814,00

ZEDUR - Şirket Hakkında

ZEDUR şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ZEDUR ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

CENGIZ AKSOYER

Kuruluş Tarihi

05/12/1990

Halka Arz Tarihi

. .

Sektör

ESAS SÖZLEŞMEDE YAZILI OLAN UNSURLARLA BERABER TURIZM, İNŞAAT, İŞLETMECILIK.

Çalışan Sayısı

25

Adres

Çankaya Mah. Çankaya Cad. Çankaya Apt. No: 28-5 Çankaya / ANKARA

Merkez

TR

ZEDUR Ortaklık Yapısı

Missing Image

Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

Yenilenebilir enerji alanında yaptığı yatırımlarla öne çıkan Zedur Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi (A.Ş.), ulusal ve uluslararası pazarda büyümeye devam ediyor. Birçok farklı alanda faaliyet gösteren şirket enerji, inşaat ve turizm sektörlerinde yaptığı yatırımlarla gücünü her geçen gün artırıyor. Sürdürülebilirlik alanındaki güçlü faaliyetleriyle birçok iş ortağı ve yatırımcının dikkatini çeken Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş., kendisini sürekli yenileyerek geliştirme hedefini devam ettiriyor.

Zedur Enerji Elektrik Üretim Hakkında:

Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş. elektrik enerjisi üretim ve satışı, inşaat malzemeleri tedarik ve satışı, inşaat ve taahhüt ve turizm ve otel işletmeciliği alanlarında faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin farklı bölgelerinde birçok yatırıma sahip olan Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş, üst ve alt yapı projeleriyle de adından söz ettirmektedir. Şirket, varlık gösterdiği tüm sektörlerde yenilikleri öngörerek ilerlemeyi hedeflemektedir.

Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş., ilk olarak 1980 yılında Zekai Dursun isimli şahıs firmasının Zekai Dursun İnşaat Turizm Ticaret Anonim Şirketi’ne dönüştürülmesiyle kurulmuştur. Şirketin Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ünvanı ise 27 Eylül 2022 tarihinde tescil edilmiştir. Köklü bir geçmişe sahip olan şirket, bugün Kocadere GES-4, Isparta Elektrik Üretim A.Ş. ve Dinar Elektrik Üretim A.Ş. gibi büyük yatırımlara sahiptir.

Şirketin güneş enerjisi yatırımları ve satışları, yüzde 99 oranında sahibi olduğu Dinar Elektrik Üretim A.Ş. üzerinden yapılmaktadır. Şirketin Isparta’da Çukurçay Narlı HES, Muğla’da ise Çenger GES ve Nif GES projeleri dikkat çekmektedir.

Finansal verileri ve faaliyet raporlarıyla yatırımcı ilişkileri güçlü bir şirket olan Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin ödenmiş sermaye bedeli 25 milyon TL, kayıtlı sermaye tavanı ise 200 milyon TL olarak belirtilmektedir. Şirket, 2011 yılında halka arz olmuş ve Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmeye başlamıştır. Borsada ZEDUR hisse koduyla işlem gören şirket, BİST 30 ve BİST 100 endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ZEDUR hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ZEDUR yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ZEDUR ENERJI ELEKTRIK URETIM A.S. hissesi alabilirsin.
ZEDUR yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.