YAPRK Hisse - Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺478,25

Güncel Fiyat

₺206.454.999,50

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-28.25 (-5.58%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

YAPRK Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺478,25

Satış

₺478,25

Günlük Değişim %

-5,58%
Günlük Hacim (TL) ₺206.454.999,50
Taban ₺456,00

Haftalık En Yüksek

₺506,50

Aylık En Yüksek

₺506,50
F/K 83,30

Piyasa Değeri

₺6.791.150.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,65%
Volatilite 7,65%

Açılış Fiyatı

₺483,25

Alış

₺476,75

Günlük Değişim (TL)

₺-28,25
Tavan ₺557,00

Haftalık En Düşük

₺435,00

Aylık En Düşük

₺382,00
PD/DD 17,02

Sermaye

₺14.200.000,00
Net Kâr ₺81.522.844,00

YAPRK - Şirket Hakkında

YAPRK şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. YAPRK ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ŞEBNEM GÖKER

Kuruluş Tarihi

17/12/2004

Halka Arz Tarihi

. .

Sektör

Çiftlik hayvanlarının yetiştirildiği, bakım ve beslenmesinin yapıldığı, süt üretmek amacıyla kurulmuş çiftliği işletmek

Çalışan Sayısı

55

Adres

Barbaros Mahallesi Ihlamur Bulvarı No:3 İç Kapı No:89 Ataşehir- İstanbul

Merkez

TR

YAPRK Ortaklık Yapısı

Missing Image

Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), 40 bin metrekare arazi üzerine bilgisayar destekli 6x2 sağım ünitesi, hayvanların kimliklerini takip eden özel çipli bir sistem, bireysel yemleme istasyonu ve modern hayvan barınakları gibi yenilikçi teknolojilerle adından söz ettiriyor. Hayvancılık sektöründe küresel gelişmeleri yakından takip eden Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri, modern tesis yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor.

Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Hakkında:

1994 yılında temelleri atılan Yaprak Süt ve Besi Çiftliği, Balıkesir ilinin Burhaniye ilçesinde aile işletmesi olarak kurulmuştur. İlk yıllarda sadece 10 sağmal inekle faaliyetlerine başlayan şirket, 1998 yılında yatırımlarını artırmıştır.

Şirket, 2005 yılında kurucuların yeniden yapılanma kararıyla Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri San. ve Tic. A.Ş. adı altında kurumsal bir kimlik kazanmıştır. Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri, bu dönemde uluslararası arenada öncü bir şirket olma hedefi doğrultusunda yurt dışından gebe düve alımları yapmıştır. Böylece genetik çeşitliliği artırarak üstün ırkların yetiştirilmesine katkı sağlamıştır.

Çiftlik, tüberküloz ve bruselloz hastalıklarından arılık sertifikasını alarak sağlık standartlarına uygun bir işletme olarak kabul görmüştür. Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri, Türkiye'de Avrupa Birliği tarafından onaylanan çiftlik belgesine sahip ilk işletmelerden biridir.

Şirket, planlı bir şekilde kapasite artırımını tamamlayarak 85 bin metrekare işletme arazisinde bin 100 sağmal inek ve bin 600 genç hayvanla kapasitesini maksimum seviyeye çıkarmıştır. Yaprak Süt ve Besi Çiftliği sadece hayvancılık sektöründe değil, aynı zamanda tarım alanında da çalışmalar yürütmektedir. Tarımsal eğitim ve araştırma merkeziyle ülke hayvancılığının gelişimine katkıda bulunmaktadır.

2006 yılında Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından verilen Yeni Yatırım Ödülü'ne layık görülen Yaprak Süt ve Besi Çiftliği'nin temel amacı, üstün genetik özelliklere sahip damızlık düveler yetiştirerek Türkiye'nin hayvancılık açığını kapatmaya katkı sağlamaktır. Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 9-10 Mayıs 2011 tarihlerinde halka arz olmuştur. Şirket, Borsa İstanbul (BİST)’da YAPRK hisse koduyla işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl YAPRK hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına YAPRK yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca YAPRAK SUT VE BESI CIFTLIKLERI SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
YAPRK yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.