VAKKO Hiss - Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi İşletmeleri A.Ş.

₺112,50

Güncel Fiyat

₺72.474.020,50

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺4 (3.69%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

VAKKO Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺112,50

Satış

₺112,70

Günlük Değişim %

3,69%
Günlük Hacim (TL) ₺72.474.020,50
Taban ₺101,30

Haftalık En Yüksek

₺116,10

Aylık En Yüksek

₺122,25
F/K 8,07

Piyasa Değeri

₺18.000.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

21,81%
Volatilite 5,44%

Açılış Fiyatı

₺110,90

Alış

₺112,50

Günlük Değişim (TL)

₺4,00
Tavan ₺123,70

Haftalık En Düşük

₺101,00

Aylık En Düşük

₺101,00
PD/DD 2,81

Sermaye

₺160.000.000,00
Net Kâr ₺2.229.130.809,00

VAKKO - Şirket Hakkında

VAKKO şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. VAKKO ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

JAKLİN GÜNER

Kuruluş Tarihi

03/06/1960

Halka Arz Tarihi

30.03.1998

Sektör

Eşarp kravat ve hazır giyim

Çalışan Sayısı

3003

Adres

ALTUNİZADE MH. KUŞBAKIŞI CD. NO:35 34117 ÜSKÜDAR/İSTANBUL

Merkez

TR

VAKKO Ortaklık Yapısı

Missing Image

Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi İşletmeleri A.Ş.

Lüks hazır giyim ürünlerinin üretimi ve satışını gerçekleştiren Türk kökenli Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi İşletmeleri Anonim Şirketi (A.Ş.), şapka satıcısı olarak başladığı ticaret hayatına bugün çok güçlü bir şekilde devam ediyor. Türkiye’nin ilk konsept mağazası olma özelliğini taşıyan Vakko, bugün Türk bir dünya markası olarak öne çıkıyor. Bugün eşarp, çanta ve ayakkabı başta olmak üzere geniş bir ürün portföyüne sahip olan Vakko, her geçen gün daha büyük başarılara imza atıyor.

Vakko Hakkında

Vakko, 1934 yılında Vitali Hakko tarafından Şen Şapka ünvanıyla küçük bir şapka üreticisi olarak kurulmuştur. Vitali Hakko, kuruluşundan dört yıl sonra şirketin adını Vakko olarak değiştirmiştir. Bu yıllarda şirket Türk pamuğu, ipeği ve yünü kullanarak son moda eşarpların üretimine başlamıştır.

Moda sektöründe öncü olma yönündeki adımlarını 1900’lü yıllarda atmaya başlayan Vakko, ilk mağazasını İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde açmıştır. Vakko Holding bünyesindeki farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalarla iş birliği yapan Vakko, neredeyse her alanda hizmet vermektedir.

Vakko, 30 Mart 1998 tarihinde dönemin parasıyla 13.750 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin Borsa İstanbul (BİST)’da ilk işlem tarihi 4 Nisan 1998’dir. Vakko hisse bedellerinin fiili dolaşımdaki pay oranı yüzde 12,60’tır. Vakko Tekstil hisseleri Yıldız Pazar’da işlem görmektedir.

Şirket ortaklığında en büyük pay yüzde 84,53 ile Vakko Holding A.Ş.’ye aittir. Vakko Holding’in yanı sıra şirket ortaklığında yüzde 15,47 pay oranıyla halka arz ortaklığı bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl VAKKO hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına VAKKO yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca VAKKO TEKSTIL VE HAZIR GIYIM SANAYI ISLETMELERI A.S. hissesi alabilirsin.
VAKKO yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.