TRCAS Hisse - Turcas Petrol A.Ş.

₺27,42

Güncel Fiyat

₺20.400.809,54

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.94 (-3.31%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

TRCAS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺27,42

Satış

₺27,44

Günlük Değişim %

-3,31%
Günlük Hacim (TL) ₺20.400.809,54
Taban ₺25,54

Haftalık En Yüksek

₺29,22

Aylık En Yüksek

₺30,90
F/K 14,75

Piyasa Değeri

₺7.008.552.000,00

Yabancı Oranı (%)

3,65%
Volatilite 4,58%

Açılış Fiyatı

₺28,36

Alış

₺27,40

Günlük Değişim (TL)

₺-0,94
Tavan ₺31,18

Haftalık En Düşük

₺27,30

Aylık En Düşük

₺26,22
PD/DD 0,89

Sermaye

₺255.600.000,00
Net Kâr ₺475.210.161,00

TRCAS - Şirket Hakkında

TRCAS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. TRCAS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

SAFFET BATU AKSOY

Kuruluş Tarihi

07/03/1980

Halka Arz Tarihi

04.06.1992

Sektör

Her türlü petrol ürünleri, madeni yağlar, türevleri ve yan ürünlerini satın almak, depolamak üretmek ve dağıtmaktır

Çalışan Sayısı

39

Adres

Maslak Mah. AOS 55. Sk. 42 Maslak A Blok No 2 İç Kapı No 7 Sarıyer / İstanbul

Merkez

TR

TRCAS Ortaklık Yapısı

Missing Image

Turcas Petrol A.Ş.

Turcas Petrol Anonim Şirketi (A.Ş.) 1931 yılında Türkiye enerji sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kuruldu. Yüzde 99,6 oranındaki bağlı ortaklığıyla Turcas Rafineri Yatırımları A.Ş. tarafından kurulan Turcas Petrol A.Ş., enerji odaklı bir yatırım şirketi olarak hizmet veriyor. Şirket, günümüzde Alman enerji devi RWE ile kurduğu ortak girişim şirketi RWE & Turcas Güney Elektrik Üretim A.Ş. bünyesinde hizmet veriyor. Turcas Petrol A.Ş., 2022 yılında 2.514 kWh elektriğin teminatını gerçekleştirmiş olmasıyla sektörde dikkat çekiyor.

Turcas Petrol Hakkında:

Türkiye merkezli kurulmuş bir şirket olan Turcas Petrol A.Ş.’nin ana şirketi İstanbul, Maslak’ta bulunmaktadır. Her türlü petrol ürünlerinin, madeni yağların, türevlerinin ve yan ürünlerinin imalatını, satışını, depolamasını ve dağıtımını gerçekleştirmekte olan Turcas Petrol A.Ş.’nin yönetim kurulu üyeleri arasında Erdal Aksoy, Banu Aksoy, Saffet Batu Aksoy, Mehmet Timuçin Tecmen, Emre Derman, Mustafa Ergen ve Matthew James Bryza bulunmaktadır.

Aksoy Girişimcilik Enerji ve T.A.Ş ve diğerleri ortaklığında kurulan Turcas Petrol A.Ş.’nin iştirakleri arasında Shell & Turcas Petrol A.Ş., RWE Turcas Güney Elektrik Üretim A.Ş., Turcas Kuyucak Jeotermal Elektrik Üretim A.Ş., Ataş ve Epiaş bulunmaktadır.

Turcas Petrol A.Ş. 6 Nisan 1992 tarihinde halka arz olmuştur. Şirketin Borsa İstanbul (BIST)’da ilk işlem tarihi de aynı tarihtir. Turcas Petrol A.Ş., TRCAS hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmektedir. Şirketin 71.323.002 lot fiili dolaşımdaki paya sahip olduğu bilinmektedir. Turcas Petrol hisseleri BIST HOLDING ve YATIRIM, BIST YILDIZ, BIST MALI, BIST İSTANBUL, BIST TÜM ve BIST TÜM-100 endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl TRCAS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına TRCAS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TURCAS PETROL A.S. hissesi alabilirsin.
TRCAS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.