TBORG Hisse - Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayi A.Ş.

₺101,00

Güncel Fiyat

₺16.207.732,60

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.6 (-0.59%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

TBORG Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺101,00

Satış

₺101,10

Günlük Değişim %

-0,59%
Günlük Hacim (TL) ₺16.207.732,60
Taban ₺90,90

Haftalık En Yüksek

₺105,00

Aylık En Yüksek

₺115,00
F/K 135,88

Piyasa Değeri

₺32.573.333.553,00

Yabancı Oranı (%)

0,54%
Volatilite 0,79%

Açılış Fiyatı

₺101,60

Alış

₺101,00

Günlük Değişim (TL)

₺-0,60
Tavan ₺111,10

Haftalık En Düşük

₺100,80

Aylık En Düşük

₺88,05
PD/DD 2,92

Sermaye

₺322.508.253,00
Net Kâr ₺239.715.000,00

TBORG - Şirket Hakkında

TBORG şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. TBORG ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

DAMLA TOLGA BİROL

Kuruluş Tarihi

11/07/1967

Halka Arz Tarihi

08.09.1989

Sektör

Bira, malt ve soda üretimi

Çalışan Sayısı

1625

Adres

KEMALPAŞA CAD. NO:258 IŞIKKENT / BORNOVA / İZMİR

Merkez

TR

TBORG Ortaklık Yapısı

Missing Image

Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayi A.Ş.

Türkiye bira sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.) 1967 yılında İzmir, Pınarbaşı’nda kuruldu. Şirket, 1969 yılından beri İzmir’de bulunan tesislerinde bira ve malt üretiminin yanı sıra yurt dışından ithal ettiği bira markalarının distribütörlük faaliyetlerini de gerçekleştiriyor. Yılda 36 bin ton ve yaklaşık 579 milyon litre bira üretim kapasitesine sahip bir tesisle üretimlerine devam eden Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayi A.Ş., Türkiye’nin en büyük bira fabrikalarından biri olma özelliğini taşıyor.

Türk Tuborg Hakkında:

Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayi A.Ş.’nin yönetim kurulu üyeleri arasında 2023 yılı itibarıyla Aran Ernest Oelsner, Joav Asher Nachshon, Damla Tolga Birol, Timur Gökmeral, Metin Zavaro ve Tülin Karabük bulunmaktadır. Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayi A.Ş.’nin ana merkezi İzmir, Bornova’da yer almaktadır. 

Şirketin nihai ana ortağı yüzde 95,69 oranında payla International Beer Breweries Ltd olarak bilinmektedir. Türk Tuborg, Türkiye’nin bira ve malt üretimi konusunda en gelişmiş faaliyetlerini gösteren şirketlerden biri olarak bilinmektedir. Türkiye pazarında pek çok ilke sahip olan ve kalite odaklı yapısıyla öncü bir faaliyet gerçekleştiren Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayi A.Ş.’nin ürünlerinin kalitesi Alman Saflık Yasası’na uygundur.

Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayi A.Ş., 08 Eylül 1989 tarihinde halka arz olmuştur. TBORG hisse koduna sahip olan şirketin Borsa İstanbul (BİST)’da ilk işlem tarihi 29 Kasım 1989’dur.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl TBORG hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına TBORG yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TURK TUBORG BIRA VE MALT SANAYII A.S. hissesi alabilirsin.
TBORG yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.