SELEC Hisse - Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş.

₺49,00

Güncel Fiyat

₺11.091.078,08

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.2 (-0.41%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SELEC Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺49,00

Satış

₺49,00

Günlük Değişim %

-0,41%
Günlük Hacim (TL) ₺11.091.078,08
Taban ₺44,28

Haftalık En Yüksek

₺51,20

Aylık En Yüksek

₺54,40
F/K 136,32

Piyasa Değeri

₺30.429.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

20,12%
Volatilite 1,26%

Açılış Fiyatı

₺49,22

Alış

₺48,98

Günlük Değişim (TL)

₺-0,20
Tavan ₺54,10

Haftalık En Düşük

₺47,40

Aylık En Düşük

₺47,40
PD/DD 2,02

Sermaye

₺621.000.000,00
Net Kâr ₺223.213.478,00

SELEC - Şirket Hakkında

SELEC şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SELEC ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Mustafa Sonay GÜRGEN

Kuruluş Tarihi

25/12/1970

Halka Arz Tarihi

21.04.2006

Sektör

İlaç üretici firmalar ile hastane ve eczaneler arasındaki ilaç dağıtımının koordine edilmesi.

Çalışan Sayısı

5943

Adres

Kuş Bakışı Cad. No:37 34662 Nakkaştepe/Altunizade-İstanbul

Merkez

TR

SELEC Ortaklık Yapısı

Missing Image

Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş.

1958 yılında kurulan Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), geçmişten günümüze eczane faaliyetlerinin gelişimine tanıklık etmekle yetinmeyerek bu gelişime yön veriyor. Türkiye’nin doktor, eczane, ilaç, ilaç dağıtımı, özetle sağlık sektöründe eksikliklerinin olduğu dönemde halkın imdadına koşan Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş., günümüzde teknolojinin sunduğu olanaklardan en iyi şekilde yararlanıyor. Kısa bir zaman diliminde ülkemizin eczacılık hizmetlerini şekillendiren şirket, Türkiye'nin ilk çok şubeli ecza deposu kimliği özelliğine sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Selçuk Ecza Deposu Hakkında:

65 yılı aşkın tarihi ve tecrübesiyle Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş., Türkiye’nin ilk ecza depolarından biri olmaktadır. 10 Ekim 1958'de Ahmet Keleşoğlu tarafından kurulan ve bir aile şirketi olarak faaliyet gösteren Selçuk Ecza Deposu, Konya'da hizmete açılmıştır.

Selçuk Ecza Deposu’nun henüz 10 yaşındayken Adana ve Ankara'da bölge müdürlükleri kurulmuştur. Bununla birlikte şirket, yakın zamanda İstanbul ve Adana şubelerini açarak Türkiye'nin ilk çok şubeli ecza deposu kimliğine kavuşmuştur. Kardeş kuruluşu As Ecza Deposu'nun 1987'de faaliyete geçmesiyle hizmet ağını daha da genişleten Selçuk Ecza Deposu, ecza depoculuğunda rakipsiz konuma yükselmiştir.

1958 yılında tek bir araçla ilaç dağıtımı gerçekleştiren Selçuk Ecza Deposu, bugün online sipariş kabul eden ve eczanelerin ilaç ile ilgili her türlü ihtiyacını en kısa sürede karşılayan bir şirket haline gelmiştir. Selçuk Ecza Deposu, bugün 115 şubesiyle Türkiye çapında yaklaşık 20 binden fazla eczaneye hizmet sunmaktadır. Selçuk Ecza Deposu’nun 6 bin 500'e yakın çalışanı ve 200'den fazla aracıyla ülke dahilinde ulaşamadığı il ya da ilçe bulunmamaktadır.

21 Nisan 2006 tarihinde Borsa İstanbul (BİST)’da halka arz edilen Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş., 66,55 TL sabit fiyatla açılış yapmaktadır. SELEC hisse koduna sahip olan şirket, BİST 100 endekslerinde yer almaktadır. Şirketin halka açıklık oranı ise yüzde 14,90’dır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SELEC hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SELEC yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca SELCUK ECZA DEPOSU TICARET VE SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
SELEC yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.