SAYAS Hisse - Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları San. ve Tic. A.Ş.

₺66,55

Güncel Fiyat

₺71.233.787,95

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺1.15 (1.76%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SAYAS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺66,55

Satış

₺66,60

Günlük Değişim %

1,76%
Günlük Hacim (TL) ₺71.233.787,95
Taban ₺59,90

Haftalık En Yüksek

₺66,65

Aylık En Yüksek

₺78,05
F/K 41,42

Piyasa Değeri

₺5.140.987.500,00

Yabancı Oranı (%)

3,45%
Volatilite 4,82%

Açılış Fiyatı

₺65,45

Alış

₺66,55

Günlük Değişim (TL)

₺1,15
Tavan ₺73,20

Haftalık En Düşük

₺61,00

Aylık En Düşük

₺61,00
PD/DD 7,55

Sermaye

₺77.250.000,00
Net Kâr ₺124.115.809,00

SAYAS - Şirket Hakkında

SAYAS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SAYAS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ERKAN GÜLDOĞAN

Kuruluş Tarihi

24/08/2004

Halka Arz Tarihi

24.06.2013

Sektör

Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi amacıyla çelik, alüminyum ve sair materyallerden aksam ve bütünleştirici parçaların üretimi

Çalışan Sayısı

207

Adres

Kemalpaşa O.S.B. Mah. 519 Sok. No:317 İç Kapı No:1 İç Kapı No:2 Kemalpaşa / İzmir / TÜRKİYE

Merkez

TR

SAYAS Ortaklık Yapısı

Missing Image

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), uzun yıllardır güçlü ve sürdürülebilir büyüme stratejisiyle yenilenebilir enerji alanında kaliteli ve yenilikçi ürünler üretiyor. Şirket, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak sektörde öncü konumda olmayı sürdürüyor. Ayrıca yenilenebilir enerji kullanımını teşvik eden sosyal sorumluluk projelerine aktif olarak katkıda bulunarak toplumun daha iyi bir geleceğe ulaşmasına destek olmayı misyon ediniyor.

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Hakkında

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları, 1989 yılında Erkan Gündoğan tarafından kurularak Say Reklam adıyla faaliyetlerine başlamıştır. Şirketin ilk modern üretim tesisleri 1998 yılında İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde kurulmuştur. Başlangıçta endüstriyel reklam ürünleri üzerine odaklanan şirketin, 2008 yılında mobilya üretim hattını devreye alarak faaliyetlerini genişlettiği bilinmektedir.

2018 yılında yenilenebilir enerji endüstrisinde üretim geliştirme faaliyetlerine odaklanan şirketin adı 2020 yılında Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değişmiştir. Şirket, günümüzde bu isimle devam etmektedir. Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları, özellikle rüzgar türbinleri için kule iç aksamları üretmektedir. Bu kapsamda platformlar, yürüme yolları, korkuluklar, elektrik ve elektronik parçalarının bağlandığı braketler ve havalandırma kanalları gibi metal parçaların uluslararası kalite standartlarına uygun olarak üretimini gerçekleştirmektedir.

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları, Kuzey Amerika ve Uzak Doğu ülkelerine ihracat yapmakta ve küresel ölçekteki yenilenebilir enerji şirketlerine tedarik zinciri yönetimi hizmeti sunmaktadır. Uluslararası alanda kabul gören kalite standartlarına sahip olan şirket, müşterilerine güvenilir ve yüksek performanslı hizmet sağlamaktadır. Güçlü Ar-Ge faaliyetleriyle de sektörde fark yaratmayı hedefleyen Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları, sürekli olarak yenilikçi ve verimli çözümler sunmayı sürdürmektedir.

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş., 24 Haziran 2013 tarihinde pay başına 0,654 TL fiyatla halka arz olmuştur. Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları, SAYAS hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Şirketin hisse senetleri BİST Metal Eşya-Makina, BİST Tüm, BİST Tüm-100, BİST İzmir, BİST Katılım Tüm, BİST Kobi Sanayi, BİST Yıldız, BİST Sınai ve BİST Geri Alım endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SAYAS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SAYAS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca SAY YENILENEBILIR ENERJI EKIPMANLARI SAN. VE TIC. A.S. hissesi alabilirsin.
SAYAS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.