RTALB Hisse - RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş.

₺12,37

Güncel Fiyat

₺36.144.362,38

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.57 (4.83%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

RTALB Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺12,37

Satış

₺12,41

Günlük Değişim %

4,83%
Günlük Hacim (TL) ₺36.144.362,38
Taban ₺10,62

Haftalık En Yüksek

₺13,42

Aylık En Yüksek

₺13,42
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺1.237.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,26%
Volatilite 4,92%

Açılış Fiyatı

₺12,49

Alış

₺12,37

Günlük Değişim (TL)

₺0,57
Tavan ₺12,98

Haftalık En Düşük

₺11,31

Aylık En Düşük

₺11,14
PD/DD 0,87

Sermaye

₺100.000.000,00
Net Kâr ₺-217.419,00

RTALB - Şirket Hakkında

RTALB şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. RTALB ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ŞABAN ORÇUN KALKAN

Kuruluş Tarihi

13/05/1996

Halka Arz Tarihi

27.05.2014

Sektör

Hayvan Sağlığı ve İnsan Sağlığına Yönelik Vücut Dışı Tanı Ürünleri Üretim ve Pazarlaması

Çalışan Sayısı

54

Adres

Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi İnönü Mah. Balçık Köyü Yolu Üzeri Geposb İçi Cumhuriyet Cad. No:3 41400 Gebze / KOCAELİ

Merkez

TR

RTALB Ortaklık Yapısı

Missing Image

RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş.

RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), sektöre 1996 yılında medikal aşıların dağıtımıyla giriş yaptı. Şirket, 2001 yılında TÜBİTAK projelerinden birini destekleyerek Ar-Ge yatırımlarına başladı. 2002 yılında ise Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesindeki binasına taşındı ve aynı yıl bu binada moleküler biyoloji, genetik ve immünoloji-seroloji temelli çalışmalar yapmaya uygun bir laboratuvar kurdu. Şirket, 2004 yılında medikal ve endüstriyel biyoteknoloji ürünlerinin Ar-Ge üretimine yönelik laboratuvarların kurulumunu gerçekleştirdi. 2014 yılında ise hisselerinin yüzde 34’ünü biyoteknoloji firması kimliğiyle halka arz etti.

RTA Laboratuvarları Hakkında:

Kendi alanıyla ilgili bilim camiası, endüstriyel firmalar, üniversiteler, klinikler ve araştırma kuruluşlarıyla yakın ilişkiler içerisinde bulunmakta olan RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş., sektörün öncülerinden biri olarak bilinmektedir. RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş., in vitro tanı cihazlarının araştırma, geliştirme ve üretimiyle uğraşan Türkiye merkezli bir şirket olarak hizmet vermektedir.

2017 yılında T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi Belgesi verilen RTA laboratuvarları, 2018 yılında Güler Yatırım A.Ş. tarafından bünyesine dahil edilmiştir. Günümüzde şirket, Güler Yatırım A.Ş. çatısı altında çalışmalarına devam etmektedir. 

RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş., 27-28 Mayıs 2014 tarihlerinde 13,00 TL fiyatla halka arz olmuştur. Fiili dolaşımdaki pay 77,945,144 olarak belirlenmiştir. Fiili dolaşımdaki pay oranı ise yüzde 77,94’tür. Şirketin Borsa İstanbul (BİST)’daki ilk işlem tarihi 2 Haziran 2014 olarak bilinmektedir. RTA Laboratuvarları, günümüzde Ana Pazar’da RTALB hisse koduyla işlem görmektedir. Şirket BİST Ana, BİST Kimya Petrol Plastik, BİST Kocaeli, BİST Tüm, BİST Tüm-100 ve BİST Sınai endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl RTALB hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına RTALB yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca RTA LABORATUVARLARI BIYOLOJIK URUNLER ILAC MAKINE SAN TIC A.S. hissesi alabilirsin.
RTALB yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.