PLTUR Hisse - Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺15,12

Güncel Fiyat

₺56.698.171,83

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.22 (-1.43%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

PLTUR Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺15,12

Satış

₺15,12

Günlük Değişim %

-1,43%
Günlük Hacim (TL) ₺56.698.171,83
Taban ₺13,81

Haftalık En Yüksek

₺16,83

Aylık En Yüksek

₺17,25
F/K 93,52

Piyasa Değeri

₺3.700.620.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,83%
Volatilite 4,37%

Açılış Fiyatı

₺14,90

Alış

₺15,11

Günlük Değişim (TL)

₺-0,22
Tavan ₺16,87

Haftalık En Düşük

₺14,53

Aylık En Düşük

₺14,53
PD/DD 0,95

Sermaye

₺244.750.000,00
Net Kâr ₺39.570.774,00

PLTUR - Şirket Hakkında

PLTUR şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. PLTUR ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

10/07/2002

Halka Arz Tarihi

09.12.2022

Çalışan Sayısı

995

Adres

PLATFORM TURİZM TAŞIMACILIK GIDA İNŞAAT TEMİZLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Merkez

TR

PLTUR Ortaklık Yapısı

Missing Image

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

2002 senesinde kurulan Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.) filo kiralama ve personel taşımacılığı alanlarında faaliyet gösteriyor. Kısa süre içerisinde büyük başarılara imza atan şirket, günümüzde hem yurt içi hem de yurt dışında çalışmalarını sürdürüyor. Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye’nin kalkınmasına büyük katkılar sunan şirketler arasında her alıyor. Şirket günümüzde personel ve öğrenci taşımacılığı, filo kiralama, iş makinesi ve özel donanımlı araç kiralama, kültürel amaçlı gezi organizasyonları, seyahat acentesi işletmeciliği, gıda nakliye ve dağıtım hizmetleri alanlarında faaliyet gösteriyor.

Platform Turizm Taşımacılık Hakkında:

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2002 senesinde Kazım Albayrak tarafından kurulmuştur. Şirketin kuruluş faaliyet amacı personel taşımacılığı ve filo kiralama olarak başlamıştır. Ancak yakaladığı büyük başarılar sayesinde pek çok farklı alanda da çalışmalara başlamıştır.

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yönetim kurulunda Faruk Albayrak, Ahmet Aras Albayrak, Mesut Muhammet Albayrak, Süleyman Çakır, Recep Çelebioğlu ve Salih Köroğlu yer almaktadır. Şirket kurulduğu günden beri hem Türkiye’de hem de yurt dışında çalışmalar yürütmektedir.

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yurt dışı hizmetleri arasında toplu taşımacılık ve metrobüs hizmetleri, mesire yeri işletmeciliği, personel destek hizmetleri (temizlik, güvenlik, zabıta gibi) yer almaktadır. Teknoloji ve bilgi birikimine çok önem veren Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. çalışmalarını son teknoloji ürünlerle entegre etmektedir.

Her geçen gün büyümesini sürdüren Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. toplamda bin kişiye istihdam sağlamaktadır. 2022 yılı sonunda şirket hasılatı 1 milyar 578 milyon TL olarak kaydedilmiştir. Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri 9 Aralık 2022 tarihinde 9,10 TL sabit fiyat ile halka arz edilmiştir. Şirket hisseleri PLTUR hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST) endekslerinde işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl PLTUR hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına PLTUR yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca PLATFORM TURIZM TASIMACILIK GIDA INS. TEM. HIZ. SAN. TIC. A.S. hissesi alabilirsin.
PLTUR yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.