PKENT Hisse - Petrokent Turizm A.Ş.

₺297,50

Güncel Fiyat

₺34.235.538,25

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-14.5 (-4.65%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

PKENT Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺297,50

Satış

₺297,75

Günlük Değişim %

-4,65%
Günlük Hacim (TL) ₺34.235.538,25
Taban ₺281,00

Haftalık En Yüksek

₺322,00

Aylık En Yüksek

₺357,00
F/K 29,04

Piyasa Değeri

₺7.402.752.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,19%
Volatilite 6,73%

Açılış Fiyatı

₺315,00

Alış

₺297,50

Günlük Değişim (TL)

₺-14,50
Tavan ₺343,00

Haftalık En Düşük

₺295,00

Aylık En Düşük

₺282,00
PD/DD 9,83

Sermaye

₺24.883.200,00
Net Kâr ₺254.907.486,00

PKENT - Şirket Hakkında

PKENT şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. PKENT ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

NURULLAH ERCAN

Kuruluş Tarihi

01/03/1977

Halka Arz Tarihi

10.09.1991

Sektör

Turizm işletme ve yatırımcılığı

Çalışan Sayısı

608

Adres

BARBAROS MAHALLESİ BİLLUR SOKAK NO.1/2 ÇANKAYA/ANKARA

Merkez

TR

PKENT Ortaklık Yapısı

Missing Image

Petrokent Turizm A.Ş.

1989 yılından itibaren Side tatil köyünü ve 1991 yılından itibaren diğer tatil köylerini hizmete alarak Türk turizminin hizmetine sunan Petrokent Turizm Anonim Şirketi (A.Ş.), sektörünün öncü şirketlerinden biri olarak biliniyor. Şirket, gerçekleştirmekte olduğu çalışmalar ve turizm sektörüne yaptığı katkılarla adından sıklıkla söz ettirmeyi başarıyor. Petrokent Turizm A.Ş., hizmet verdiği alanları her geçen gün genişletiyor. Şirket, çalışmalarını gerçekleştirirken yenilikçi teknolojilerden yararlanıyor. Türkiye'de turizm sektörünün başarılı bir şekilde gelişmesi konusunda önemli rol oynayan Petrokent Turizm A.Ş., projeleriyle öne çıkmaya devam ediyor.

Petrokent Turizm Hakkında:

Tatil merkezlerinin yönetimi ve turizm projeleri için gayrimenkul edinme ve geliştirme işiyle uğraşan Petrokent Turizm A.Ş., Türkiye merkezli bir şirket olarak hizmet vermektedir. Şirket, faaliyet gösterdiği alanları her geçen gün genişletmek adına çalışmalar yürütmektedir. Farklı alanlarda gerçekleştirdiği projeleriyle Türkiye'nin turizm sektöründe önemli bir rol oynamaktadır. Türkiye merkezli bir şirket olan Petrokent Turizm A.Ş., özellikle Akdeniz bölgesinde hizmet vermektedir.

2023 yılı itibarıyla Petrokent Turizm A.Ş.’nin yönetim kurulunda Nurullah Ercan, Akın Okyay, Yaşar Aysev, Kazım Serdar Özbezeyen ve Sirel Özkan bulunmaktadır. Şirketin merkez ofisi Ankara’da bulunmaktadır. Şirketin sahibi ve ana ortağı Nurullah Ercan olarak bilinmektedir. Yönetim Kurulu Başkanlığı da aynı isim tarafından gerçekleştirilmektedir.

Turistik işletme ve yatırımcılık sektöründe hizmet vermekte olan şirket, pek çok farklı alanda üretim gerçekleştirmektedir. Petrokent Turizm A.Ş., gerçekleştirdiği projelerle sektörün öncülerinden biri olmayı başarmaktadır.

Petrokent Turizm A.Ş., 9 Ekim 1991 tarihinde halka arz olmuştur. Şirketin Borsa İstanbul (BIST)’da ilk işlem tarihi ise aynı tarih olmuştur. Fiili dolaşımdaki payın 4,962,416 lot ve pay yüzdesinin yüzde 19, 94 olduğu bilinmektedir. PKENT hisse koduyla Ana Pazar'da işlem gören Petrokent Turizm hisseleri XBANA, XSANT, XTRZM, XTUMY, XUHIZ ve XUTUM endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl PKENT hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına PKENT yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca PETROKENT TURIZM A.S. hissesi alabilirsin.
PKENT yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.