Borsa İstanbul Notları

Haftalık Hisse Avı: Turizm Sektörü

Mart 25, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Haftalık Hisse Avı: Turizm Sektörü

Yeni haftaya hisse avı serisinde turizm sektörü ile başlangıç yapıyoruz! Yaz mevsimi yaklaşırken, kârlılığını artırması beklenen sektör denince akla ilk gelen sektörlerden biri de turizm sektörü oluyor. Faaliyetlerin hız kazanıyor olması ile daha yüksek kârlılık sağladığı dönemlere adım atmadan, turizm sektörü şirketlerine bir göz atalım istedik ve senin için filtreleme yaparak kıstaslara uyan 2 şirket tespit ettik.

Not: Kıstaslarda verilen çarpanlar, genel BIST ortalamasının üzerinde çarpanlar olsa da turizm sektörü özelinde çarpanlar ağırlıkla yüksek olduğu için bu şekilde belirlenmiştir. 

İşte filtrelemede kullandığımız kıstaslar ve öne çıkan 2 turizm şirketi!

F/K Oranı < 100

PD/DD < 25

FD/FAVÖK < 100

Brüt Kâr Majı (%) > 40

Haftalık Hisse Avı: Turizm Sektörü

Bu rasyolar bize aynı sektördeki iki şirketi karşılaştırma imkanı vermektedir. Ancak verileri değerlendirirken doğrudan ucuzluk yahut pahalılık yorumu yapılmamalıdır. Bu tip bir değerlendirme için çok daha kapsamlı incelemeler gerekmektedir.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Finnet2000