PETUN Hisse - Pınar Entegre Et ve Un Sanayi A.Ş.

₺92,90

Güncel Fiyat

₺68.420.105,00

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺4.15 (4.68%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

PETUN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺92,90

Satış

₺92,90

Günlük Değişim %

4,68%
Günlük Hacim (TL) ₺68.420.105,00
Taban ₺83,65

Haftalık En Yüksek

₺93,20

Aylık En Yüksek

₺98,15
F/K 8,92

Piyasa Değeri

₺4.025.821.500,00

Yabancı Oranı (%)

1,26%
Volatilite 4,96%

Açılış Fiyatı

₺88,80

Alış

₺92,85

Günlük Değişim (TL)

₺4,15
Tavan ₺102,10

Haftalık En Düşük

₺86,45

Aylık En Düşük

₺80,15
PD/DD 0,75

Sermaye

₺43.335.000,00
Net Kâr ₺451.550.462,00

PETUN - Şirket Hakkında

PETUN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. PETUN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

TUNÇ TUNCER

Kuruluş Tarihi

11/12/1981

Halka Arz Tarihi

11.08.2000

Sektör

Et, Et Mamülü, Un Ve Mısır İrmiği Üretimi

Çalışan Sayısı

866

Adres

Kemalpaşa Osb Mahallesi 503 Sk. No:224 Kemalpaşa - İZMİR 

Merkez

TR

PETUN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Pınar Entegre Et ve Un Sanayi A.Ş.

Pınar Entegre Et ve Un Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye'nin ilk özel girişim entegre tesisi olarak 1985 yılında kuruluyor. Kurulduğu yıldan bu yana tüketicilerine sağlıklı, lezzetli ve hijyenik ürünler sunmak amacıyla faaliyet gösteren Pınar Entegre Et ve Un Sanayi A.Ş., dondurulmuş et ürünleri pazarında da lider konumda yer alıyor. Et ve şarküteri gibi pek çok farklı alanda faaliyet gösteren Pınar Entegre Et ve Un Sanayi A.Ş., dondurulmuş unlu ürünler, dondurulmuş deniz ürünleri ve işlenmiş et ürünleri kategorilerinde de geniş bir ürün portföyüne sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Şirket, tüketicilerin beklenti ve taleplerini başarılı bir şekilde karşılayabilmek için hizmet kalitesini her geçen gün artırıyor ve ürün portföyünü genişletiyor.

Pınar Entegre Et ve Un Hakkında:

1983 yılında Yaşar Holding bünyesinde kurulan Pınar Entegre Et ve Un Sanayi A.Ş., ilk olarak İzmir merkezli olarak açılmıştır. Şirket, günümüzde Türkiye de dahil olmak üzere Kuzey Amerika, Afrika, Avrupa, Asya ve Avustralya, Birleşik Devletler, Kanada, Nijerya, Libya, Polonya, Almanya, Fransa, Çin, Japonya ve İran gibi pek çok farklı ülkeye ürünlerini ulaştırmaktadır. Pınar Entegre Et ve Un Sanayi A.Ş.’nin aktif olarak et, et mamulü, un ve mısır üretimi gibi pek çok farklı faaliyet alanına sahip olduğu bilinmektedir.

2023 yılı itibarıyla Pınar Entegre Et ve Un Sanayi A.Ş.’nin genel müdürlüğünü Tunç Tuncer üstlenmektedir. Şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında ise Emine Feyhan Yaşar, İdil Yiğitbaşı, Sezai Bekgöz, Nalan Erkarakaş, Yılmaz Gökoğlu, Kemal Semerciler ve Mehmet Aktaş bulunmaktadır.

Pınar Entegre Et ve Un Sanayi A.Ş., günümüzde PETUN hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmektedir. Şirketin Borsa İstanbul (BİST) için işlem tarihi 3 Şubat 1986 olmuştur. Şirket, ilk olarak 3 Şubat 1986 tarihinde halka arz edilmiştir. Pınar Entegre Et ve Un Sanayi A.Ş.,’nin fiili dolaşımdaki payının 14,302,162 lot olduğu bilinmektedir. Şirketin yer aldığı endeksler arasında GBNIE, ISKDN, XGIDA, XKTUM, XSIZM, XTMTU, XTUMY, XUTUM ve XYLDZ bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl PETUN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına PETUN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca PINAR ENTEGRE ET VE UN SANAYII A.S. hissesi alabilirsin.
PETUN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.