PETKM Hisse - PETKİM Petrokimya Holding A.Ş.

₺20,92

Güncel Fiyat

₺488.517.912,82

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.08 (-0.38%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

PETKM Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺20,92

Satış

₺20,92

Günlük Değişim %

-0,38%
Günlük Hacim (TL) ₺488.517.912,82
Taban ₺18,90

Haftalık En Yüksek

₺22,26

Aylık En Yüksek

₺22,26
F/K 6,53

Piyasa Değeri

₺52.968.960.000,00

Yabancı Oranı (%)

14,56%
Volatilite 1,90%

Açılış Fiyatı

₺21,00

Alış

₺20,90

Günlük Değişim (TL)

₺-0,08
Tavan ₺23,10

Haftalık En Düşük

₺20,72

Aylık En Düşük

₺19,41
PD/DD 0,93

Sermaye

₺2.534.400.000,00
Net Kâr ₺8.105.846.000,00

PETKM - Şirket Hakkında

PETKM şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. PETKM ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Kanan Mirzayev

Kuruluş Tarihi

03/05/1988

Halka Arz Tarihi

09.07.1990

Sektör

Petrokimyasal ara ve ana hammadde üretimi

Çalışan Sayısı

2367

Adres

SİTELER MAH. NECMETTİN GİRİTLİOĞLU CADDESİ . SOCAR TÜRKİYE ALİAĞA YÖNETİM BİNASI No:6/1 ALİAĞA-İZMİR

Merkez

TR

PETKM Ortaklık Yapısı

Missing Image

PETKİM Petrokimya Holding A.Ş.

1965-1970 seneleri arasında 250 milyon TL sermayeyle kurulan PETKİM Petrokimya Holding Anonim Şirketi (A.Ş.), yılların verdiği deneyim ve tecrübeyle faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam ediyor. Şirket, petrokimya alanında faaliyet gösteriyor. Bununla birlikte PETKİM, Türkiye’nin ilk ve tek entegre petrokimya şirketi olma ünvanını da koruyor. PETKİM, faaliyetleriyle hem ülke ekonomisine hem de sürdürülebilir kalkınmaya destek oluyor. Şirketin piyasada 60’a yakın petrokimya ürünü bulunuyor.

PETKİM Hakkında:

PETKİM Petrokimya Holding A.Ş. 1965 senesinde kurulmuştur. Şirketin faaliyet alanı petrokimyadır. PETKİM, sürdürülebilir değer yaratmak için endüstriyel ürünler üretmektedir. Şirketin istihdam ve ekonomiye katkıları oldukça fazladır. Bunun yanı sıra şirket enerji verimliliği, iş sağlığı ve güvenliği, proses güvenliği ve çevre-dostu üretim süreçlerine de yatırım yapmaktadır. Şirket bu yatırımlarla temiz bir geleceğe öncülük etmektedir.

PETKİM Petrokimya Holding A.Ş.’nin sektörde 56 yılı aşkın deneyimi bulunmaktadır. Şirket, kurulduğu günden beri  dijital düşünme yaklaşımını benimsemiştir. Bu yaklaşım kapsamında şirketin piyasaya sunduğu 60’a yakın petrokimya ürünü bulunmaktadır.

PETKİM Petrokimya Holding A.Ş.’nin üretimini yaptığı ürünler termoplastik, elyaf, boya ham maddesi gibi yüksek katma değerli ürünlerdir. Bunun yanı sıra PETKİM plastik, kimya, ambalaj, boru, boya, inşaat, tarım, otomotiv, elektronik, tekstil, ilaç, deterjan, kozmetik gibi sayısız sektöre katkı sağlayan oldukça kapsamlı bir şirkettir.

PETKİM, İzmir’de 15 ana tesise sahiptir. Şirketin aynı zamanda İzmir’de altı yardımcı tesisi bulunmaktadır. Çalışmalarını tam kapasite sürdüren Petkim, bugün Türkiye’nin petrokimyasal ham madde ihtiyacının yaklaşık yüzde 17’lik kısmını tek başına karşılamaktadır. PETKİM, yurt dışına da ürün tedarik eden bir şirkettir. Şirket, uluslararası piyasada toplamda 78 ülkeye ürünlerini ihraç etmektedir. PETKİM, bu yönüyle Ege Bölgesi’nin en büyük ihracatçısıdır.

PETKİM dijital dönüşüm kapsamında ulaştığı endüstri 4.0 standardı sayesinde Dünya Ekonomik Forumu (WEF)’nun belirlediği ve “geleceğin tesisleri” olarak kabul edilen “WEF Global Lighthouse Network”e 2020 senesinde Türkiye’den seçilen tek şirket olmuştur.

PETKİM 9 Temmuz 1990 tarihinde YTL öncesi dönemde 2.500 YTL fiyatla halka arz olmuştur. PETKİM, Borsa İstanbul (BİST)’da PETKM hisse koduyla işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl PETKM hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına PETKM yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca PETKIM PETROKIMYA HOLDING A.S. hissesi alabilirsin.
PETKM yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.