PENGD Hisse - Penguen Gıda Sanayi A.Ş.

₺7,96

Güncel Fiyat

₺53.657.053,39

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.29 (3.78%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

PENGD Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺7,96

Satış

₺7,96

Günlük Değişim %

3,78%
Günlük Hacim (TL) ₺53.657.053,39
Taban ₺7,17

Haftalık En Yüksek

₺8,04

Aylık En Yüksek

₺8,25
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺1.393.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,21%
Volatilite 3,91%

Açılış Fiyatı

₺7,80

Alış

₺7,93

Günlük Değişim (TL)

₺0,29
Tavan ₺8,75

Haftalık En Düşük

₺7,35

Aylık En Düşük

₺7,35
PD/DD 0,55

Sermaye

₺175.000.000,00
Net Kâr ₺-87.558.954,00

PENGD - Şirket Hakkında

PENGD şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. PENGD ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Sevket Aykan Sozucetin

Kuruluş Tarihi

27/01/1988

Halka Arz Tarihi

16.04.1998

Sektör

Meyve ve sebze konserveleri - meyve ve sebze dondurulmuş gıda ürünleri

Çalışan Sayısı

189

Adres

Balkan Mah.Mümin Gençoğlu Cad.No:1 16240 Nilüfer / Bursa / Türkiye

Merkez

TR

PENGD Ortaklık Yapısı

Missing Image

Penguen Gıda Sanayi A.Ş.

Gençoğlu ailesi tarafından 1989 yılında kurulan Penguen Gıda Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye’nin tarım konusunda üretim yapan önde gelen şirketlerinden biri olmayı başarıyor. 1989 yılında Türkiye’nin tarım alanlarının tam kalbi olarak ele alınan Bursa’da 7 bin 500 metrekare alanda kurulan Penguen Gıda Sanayi A.Ş.’nin kuruluş amacı ihracat olan bir şirket olduğu biliniyor. Şirketin Avrupa standartlarına uygun şekilde dizayn edilen fabrikası, makine parkları ve depolarıyla 23 yılda önlenemez bir hızla büyüdüğü ve büyümeye devam ettiği biliniyor. Penguen Gıda, bugün 250 bin metrekare açık alan üzerine kurulu 75 bin metrekarelik kapalı alanda dünya standartlarında üretim yapmaya devam ediyor.

Penguen Gıda Hakkında:

1996 yılında yurt içi pazara yönelen ve önlenemez bir şekilde büyümeye devam eden Penguen Gıda Sanayi A.Ş., Avrupa standartlarını Türkiye’ye getiren ilk firma özelliğine sahip olmaktadır. Şirketin ISO 22000 (HACCP) ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Standartlarına ve EFSIS tarafından verilen BRC-A kalite belgesine sahip olduğu bilinmektedir. Bu özellikleriyle kuruluşun dünya standartlarının üstünde yüksek kaliteli bir hizmet vermekte olduğu görülmektedir.

Penguen Gıda hazır yemekler, sebze konserveleri, cam kavanozda reçel, haşlanmış bakliyat, salça, turşu ve dondurulmuş gıda gibi yüzde 100 yerli üretimler gerçekleştirmektedir. Şirket, ürün çeşitliliğini her geçen gün artırmaktadır.

Şirketin 2023 yılı itibarıyla sekiz bölge müdürlüğü ve 40 bayiden oluşan yaygın bir dağıtım kanalına sahip olduğu bilinmektedir. Penguen Gıda ürünlerini Türkiye’nin her köşesine ulaştırmaktadır. Satışlarının yüzde 50’sini ise yurt dışına gerçekleştirmektedir. Penguen Gıda bugün Rusya, İsveç, Hollanda, Amerika, Fransa ve İngiltere başta olmak üzere 35 dünya ülkesine ihraç gerçekleştirmektedir. 

Penguen Gıda Sanayi A.Ş., 16.04.1998 tarihinde dönemin parasıyla 14.500 YTL fiyatla halka arz olmuştur. Borsa İstanbul (BİST)’da Yıldız Pazar’da PENGD hisse koduyla işlem görmektedir. Penguen Gıda hisselerinin yer aldığı endeksler arasında ISKDN, XGIDA, XK100, XKTUM, XSBUR, XTUMY, XUSIN, XUTUM ve XYLDZ bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl PENGD hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına PENGD yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca PENGUEN GIDA SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
PENGD yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.