PEKGY Hisse - Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

₺7,95

Güncel Fiyat

₺329.058.211,58

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.23 (2.98%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

PEKGY Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺7,95

Satış

₺8,02

Günlük Değişim %

2,98%
Günlük Hacim (TL) ₺329.058.211,58
Taban ₺7,16

Haftalık En Yüksek

₺8,20

Aylık En Yüksek

₺9,11
F/K 6,64

Piyasa Değeri

₺5.325.178.288,57

Yabancı Oranı (%)

6,70%
Volatilite 6,61%

Açılış Fiyatı

₺7,73

Alış

₺7,95

Günlük Değişim (TL)

₺0,23
Tavan ₺8,74

Haftalık En Düşük

₺7,55

Aylık En Düşük

₺7,45
PD/DD 1,66

Sermaye

₺669.833.746,99
Net Kâr ₺802.322.878,00

PEKGY - Şirket Hakkında

PEKGY şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. PEKGY ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ONUR ÖZALP

Halka Arz Tarihi

16.02.2018

Sektör

Gayrimenkullere, gayrimenkullere dayalı sermaye piyasası araçlarına, gayrimenkul projelerine ve gayrimenkullere dayalı haklara yatırım

Çalışan Sayısı

25

Adres

Cumhuriyet Mah. Silahşör Cad. Yeniyol Sk. No:8 / 2-3 Şişli İstanbul

Merkez

TR

PEKGY Ortaklık Yapısı

Missing Image

Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Yönetim kurulu başkanlığını Hasan Peker’in üstlendiği Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (A.Ş.), faaliyet gösterdiği alanlarda öncü şirketlerden biri olmayı başarıyor. Her geçen gün faaliyet alanlarını artıran şirketin 2017 yılında kurulduğu biliniyor. 25 Nisan 2017 tarihinden beri aktif olarak faaliyet gösteren Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin Peker Holding A.Ş.’den kısmi bölünme yoluyla ayrıldığı biliniyor. Şirket, bu bölünmeden sonra Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ünvanıyla faaliyetlerine devam ediyor. Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Türkiye haricinde Almanya ve İngiltere’de de büyük projeler yürütüyor.

Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Hakkında

Gayrimenkul, gayrimenkullere dayalı sermaye piyasaları, proje ve yatırımları alanlarında faaliyet gösteren Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., sektörün öncülerinden biri olarak anılmasını sağlayacak kadar geniş bir hizmet alanına sahiptir. Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin merkezi İstanbul’un Şişli ilçesindedir. Şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında Hasan Peker, Ayşegül Peker, Fatih Peker, Soner Kayserilioğlu ve Mehmet Serkan Karabacak yer almaktadır.

Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 16 Şubat 2018 tarihinde 5,50 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin Borsa İstanbul (BİST)’da ilk işlem tarihi 21 Şubat 2018 olmuştur. Peker Gayrimenkul hisseleri Ana Pazar’da PEKGY hisse koduyla işlem görmektedir.

9.600.000 lot paya sahip olduğu bilinen şirketin halka arzı Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracı kurumuyla gerçekleşmiştir. Fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 60,99 ve payın 408.568.745 lot olduğu bilinmektedir.  Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin dahil olduğu endeksler arasında ISKDN, BİST ANA, BIST GAYRIMENKUL Y.O., BİST KATILIM TÜM, BİST TÜM-100, BİST MALİ ve BİST TÜM yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl PEKGY hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına PEKGY yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca PEKER GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S. hissesi alabilirsin.
PEKGY yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.