PARSN Hisse - Parsan Makina Parçaları Sanayii A.Ş.

₺111,50

Güncel Fiyat

₺92.785.276,60

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.5 (-0.45%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

PARSN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺111,50

Satış

₺111,50

Günlük Değişim %

-0,45%
Günlük Hacim (TL) ₺92.785.276,60
Taban ₺100,40

Haftalık En Yüksek

₺115,10

Aylık En Yüksek

₺128,50
F/K 35,26

Piyasa Değeri

₺8.597.988.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,74%
Volatilite 3,39%

Açılış Fiyatı

₺112,50

Alış

₺111,40

Günlük Değişim (TL)

₺-0,50
Tavan ₺122,60

Haftalık En Düşük

₺105,40

Aylık En Düşük

₺105,40
PD/DD 1,11

Sermaye

₺77.112.000,00
Net Kâr ₺243.822.198,00

PARSN - Şirket Hakkında

PARSN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. PARSN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

TEVFİK YAMANTÜRK

Kuruluş Tarihi

03/07/2009

Halka Arz Tarihi

16.10.1990

Sektör

Her çeşit ulaşım araçları ile ziraat ve iş makinalarına ait dişli kutuları, transmisyon aksamı ve parçalarının üretimi

Çalışan Sayısı

1247

Adres

GÜZELYALI MAH.PARSAN ÇIKMAZI SOK.NO:2/1 PENDİK/İST.

Merkez

TR

PARSN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Parsan Makine Parçaları Sanayii A.Ş.

Parsan Makine Parçaları Sanayii Anonim Şirketi (A.Ş.), 60’lı yıllardan bu yana kaliteli üretim standartlarıyla Türkiye’nin önde gelen sanayi şirketleri arasında yer alıyor. Parsan, otomotiv ve havacılık sektörlerinde ürettiği parçalarla Türkiye'nin sanayileşmesine ve ekonomik kalkınmasına önemli katkılar sağlıyor. Parsan Makine Parçaları Sanayii A.Ş., Türkiye’de olduğu kadar uluslararası pazarda da güvenilir bir tedarikçi olarak sektördeki liderliğini sürdürüyor.

Parsan Makine Parçaları Hakkında:

Parsan Makine Parçaları Sanayii A.Ş., 1968 yılında İstanbul’un Pendik ve Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde toplam 420 bin metrekarelik alana sahip iki ayrı tesisle kurulmuştur. Şirket farklı boy ve şekillerde dövme parçalar üreten bir çelik dövme ve işleme fabrikası olarak faaliyet göstermektedir.

Parsan otomotiv sektöründe şasi parçaları, arka aks milleri, aksön, dingil, fren kam milleri ve motor parçaları gibi ürünler üreterek Avrupa'nın önde gelen hafif ve ağır ticari araç orijinal ekipman üreticileri için tedarik sağlamaktadır. Havacılık sektöründe ise alüminyum, titanyum, paslanmaz çelik ve inkonel malzemeden dövme parçalar, madencilik, tarım ve iş makinaları üreticilerine yönelik çeşitli aks ve aksönler, kazıcı tırnakları, vinç ve makina parçaları üretmektedir.

Şirketin Dilovası'ndaki 66 bin metrekarelik tesisinde tam otomatik ağır iş dövme hattı, tam otomatik aks mili dövme hattı, otomatik transfer dövme hattı, ısıl işlem fırınları, kalıp atölyesi ve işleme atölyeleri gibi üretim tesisleri bulunmaktadır. Burada üretilip uluslararası standartlara uygun olarak belgelendirilen ürünler dünya pazarlarına sunulmaktadır. Parsan'ın ürünlerinin yaklaşık yüzde 85'i Almanya, İtalya, Norveç, İsveç, Rusya, Brezilya, İspanya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Hollanda, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Mısır’a ihraç edilmektedir.

Parsan Makine Parçaları Sanayii A.Ş., 16 Ekim 1990 tarihinde halka arz olmuştur ve ilk halka arz fiyatı hakkında bilgi bulunmamaktadır. Şirket hisseleri, PARSN hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Parsan Makine Parçaları Sanayii A.Ş., BİST Yıldız, BİST Tüm, BİST Sınai, BİST Metal Eşya-Makina, BİST İstanbul ve BİST Tüm-100 endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl PARSN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına PARSN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca PARSAN MAKINA PARCALARI SANAYII A.S. hissesi alabilirsin.
PARSN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.